Jarní očista pro tělo

Co udělat pro sebe s přicházejícím jarem?

Jaro už nám klepe na dveře a to je nejlepší čas něco nového začít. Například udělat něco pro naši regeneraci organismu. Na jaře jsou na vrcholu aktivity žlučník a játra – orgány odvahy a vytrvalosti.Tady nám mohou pomoci jaterní bylinky: pampeliška, hořec žlutý, ostropestřec mariánský, kořen omanu, kopřiva, zeměžluč aj.Můžeme je užívat ve směsích i jednotlivě, jako tinkturu anebo čaj.Tato kúra na regeneraci by měla trvat 8 týdnů.

Játra velmi zatěžujeme špatnými stravovacími návyky, jako jsou smažená jídla, bílá mouka, cukr, alkohol, špatné ovzduší, léky.

Oslabená funkce jater se projevuje chronickou únavou, pálením žáhy, zažívacími problémy, zvýšenou teplotou a zvýšenými hladinami cukru a cholesterolu.

Pro zlepšení funkce jater ve stravě vynechejte:

  • Hovězí maso, uzeniny a jiná tučná masa
  • Kravské mléko, jogurty, sýry
  • Smažené a pečené výrobky
  • Vejce
  • Alkohol
  • Omezte chemické léky, cukr.

Jak játra a žlučník posílit?

Pomozte si šťávou z černé ředkve! Ta obsahuje hořčiny. Čerstvou ředkev odšťavníme, šťávu můžeme také zmrazit a uskladnit v mrazáku pro regenerační kúry na celý rok.

Játra posílíme kořenem hořce žlutého. Užíváme  3x denně kousek nadrceného kořene o velikosti 0,5 x 0,5 cm a zapijeme jej vodou. Měli bychom užívat po dobu 2 měsíců. Kořen hořce je spolehlivým prostředkem na odstranění pálení žáhy.

Ostropestřec mariánský užíváme 2x denně 1 čajovou lžičku po dobu 3 měsíců.

Osobně doporučuji koupel a zábal:

Při regeneraci jater si celé tělo 1x denně, nejlépe navečer, omyjte octovou vodou a poté je potřete rozkrojeným citronem.

Také si můžete dopřát 3x týdně ovesnou koupel. Tu si připravíme tak, že 1 kg ovesných otrub rozmícháme v kbelíku a směs přidáme do vody ve vaně. V této lázni ležíme asi 20 minut.

Účinky očisty a regenerace našich jater můžeme zlepšit tím, že si 2x denně budeme pokládat na oblast jater a žlučníku obklady z tvarohu smíchaného s rozdrcenou cibulí.

Při jaterní očistě je také dobré jíst syrovou stravu a pít zeleninové šťávy a ty doplňovat bylinnými čaji.

Příspěvek od Elli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *