Šípkový čaj

Čaje patří k vynikajícím nápojům, navíc většinou mají příznivé efekty na lidský organismus. Jedním z proslulých čajů je i šípkový. Šípkový čaj pomáhá při nachlazení, působí proti únavě, celkově osvěžuje, zvyšuje odolnost proti infekcím, umí posílit naši imunitu, vytáhne z člověka kdejakou virózu či nachlazení, je účinný proti únavě a celkově osvěžuje. A nejlepší je připravený z vlastnoručně natrhaných a usušených šípků. Pojďme se tedy podívat na to, jak se takový domácí šípkový čaj správně připravuje.
Ze všeho nejdřív musíme začít samotným sbíráním. Nejlepší je sbírat šípky v období od konce září do poloviny října, když jsou šípky oranžové až červené a tvrdé. Není dobré sbírat šípky v okolí velkých měst, kde mohou být znečištěné samotným ovzduším, v plodech pak může být olovo z automobilových emisí. Posbírejte dostatečné množství šípků, které doma očistěte, patřičně osušte a dejte je schnout. Ideální je šípky nechat na slunci, kde přes den krásně vysychají. Šípky se potřebují sušit poměrně dlouhou dobu – přibližně měsíc. Průběžně musíte šípky kontrolovat, aby se mezi nimi nevyskytoval nějaký špatný, který by mohl nakazit i ostatní plody. Čas od času vyzkoušejte, jestli už nejsou šípky dostatečně uschlé – několik jich rozdrťte, ať se přesvědčíte o tom, jestli už nejsou dostatečně suché. Pokud nemáte možnost sušit šípky venku, můžete je sušit v troubě, avšak tato metoda trvá opravdu dlouho. Dobré je také sušit šípky na půdě či v místnosti, kde nesmí být vlhko a kde dostatečně proudí vzduch.
Pokud jsou šípky usušené, rozdrtíme hrst, která odpovídá přibližně 1 litru čaje. Poté rozdrcený čaj povaříme minimálně čtvrt hodiny. Po uvaření je nutné čaj přecedit plenou nebo kapesníkem z toho důvodu, že by se do čaje dostaly jemné chloupky, které plody šípků obsahují, u někoho totiž mohou vyvolat dráždivé svědění sliznic v krku a ústech.
Tím ovšem možnost přípravy nekončí. Šípky se dají totiž zalít dalším litrem vody a vařit dále. Další nálev je často ještě lahodnější. Tento čaj není nutné přislazovat, jelikož má skvělou chuť i aroma. Ovšem vadou na kráse zůstává, že delší doba varu čaj připraví o drtivou většinu vitamínů.

 

Reklama

1 komentář: „Šípkový čaj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama