Degradace mozkových schopností – proč ?

Míváte problémy přečíst celý článek? Tak tato informace je pro vás nutností!

Dnešní lidé jsou stále nesoustředěnější a lenivější.

Problém se paradoxně netýká jen starších lidí, ale i  lidí středního věku a dokonce i mladých lidí. V čem je příčina? V tom, že nehledě na jakékoliv argumenty, nikdo se nechce zříkat takzvané stálé, celodenní„ připojenosti k informacím. Jinými slovy, zrychlená ztráta vašich mozkových funkcí začala v ten památný okamžik, kdy jste se rozhodli být neustále „online“.

A nemá vliv, zda vás k tomu donutilo zaměstnání, nuda nebo prostě obava ze samoty.
Stále větší množství lidí si dnes  stěžuje na problémy s mozkovou činností a to: na větší rozptýlenost,na problémy se zapamatováním informací, nemožnost soustředit se, zaměřit myšlenky na řešení nějakého úkolu, ale i na fyzickou nemožnost číst delší texty, nemluvě už o knihách.

Vzniká uzavřený kruh –Nemá význam psát dlouhé texty, protože to téměř nikdo nebude čís. Ve výsledku tak dochází k masové debilizaci populace.

Nedaří se přinutit přestat  tzv. skenovat text a hledat v něm klíčová místa. a tak ve výsledku je pro mnoho lidí nutné číst jednu větu mnohokrát! Ale to ještě zdaleka není vše. Kvůli stálé připojenosti k internetu se prudce zhoršují také návyky člověka, jako například schopnost vracet se k už jednou zhodnocené informaci, analyzovat přečtené a zapojovat obrazotvornost.

U mnoha lidí, zvláště pak mladých vzniká závislost a pokud by došlo k odluce této drogy, dostavují se deprese, ale i symptomy fyzické závislosti, podobné těm drogovým. Domníváte se, že  vás se to netýká ?  Zkuste vypnout své hračky a internet na pouhé 2-3 dny.

Shrneme-li to, tak žádné tabletky, žádné diety, žádné operace mozku ,žádné doplňky stravy, nejsou schopny zastavit tuto degradaci mozku. Zastavit ji je možné jen jednou cestou – zamezit zahlcování mozku neustálým informačním šumem, přicházející denně z internetu. Pečlivě si vybírejte články, informace atd.

Co dělat pro zastavení degradace Vašeho mozku:

Technologické hračky, které zabezpečují vaši stálou připojenost k informaci / internetu – smartphony, tablety, ale i televize, bez nichž si dnes neumíte představit den, vás dělají prakticky debilem s apatickým,téměř nepřemýšlejícím mozkem.

Díky nim do vašeho mozku proudí nepřetržitě všemožný informační šum, který zahlcuje váš mozek natolik, že jste pak schopní plnit jen nejprimitivnější, nízko kvalifikovanou činnost.

Mobilní telefon je nutné používat jen v nutných případech. Po zbytek doby musí být vaše hračka  v pasivním režimu, pro případ příchozího volání, jako starý telefon stojící na nočním stolku.

Nečekejte pochopení od vašeho okolí – řeknou vám, že jste zbláznili a podobně. Ale je nutné pamatovat na to, že jste cílovým objektem informačního útoku a podle toho se chovat, tj. chránit se.

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama