Hroznové víno a jeho účinky na lidské zdraví

Pomáhá srdci i proti rakovině a nejen to

Jsme zvyklí si vínem připíjet na zdraví, ale nezapomínejme na kuličky vína, které našemu zdraví prospějí ještě víc. Tento druh ovoce je u nás běžně dostupný a nyní na podzim, kdy právě dozrává lze sehnat to nejlahodnější hroznové víno a i když má také hodně cukru, přesto účinně pomáhá při hubnutí.

Právě obsažené jednoduché cukry  dodávají energii,  která pomáhá srdečnímu svalu při jeho práci. Resveratrol, který je přítomný především ve slupkách hroznů , má protizánětlivé účinky, zlepšuje srdeční činnost a působí na rozšíření cév. Tím zvyšuje průtok krve a naopak snižuje srážení krevních destiček. Je také velmi účinný jako bojovník proti rakovině. Studie poukazují na jeho jedinečnou schopnost působit proti rakovině, především střev, plic a prsu.

Konzumace hroznového vína, především tmavého má pozitivní vliv na činnost mozku – zvyšuje schopnost koncentrace a zlepšuje paměť. Některé studie dávají do souvislosti častou konzumaci hroznů a nižší výskyt Alzheimerovy choroby.

Také reguluje krevní tlak. Resveratrol obsažený v tmavém víně má silný antioxidační efekt a chrání tak tělo před stárnutím. V mnoha pokusech prokázal také protizánětlivé a protirakovinné účinky. Je jednou z nejvýznamnějších látek, které v tmavých bobulích najdeme.

Hroznové víno je mimořádně bohaté na vitamín B6 a obsahuje také vitamíny A,  C a  kyselinu listovou.

Víno je vhodné při detoxikaci i proti zácpě a celulitidě, a pomáhá také s hubnutím.Pročišťující účinek hroznů se projevuje i ve střevech.

Hrozny mají také močopudný účinek, takže z těla vypuzují zadržovanou vodu. Jsou výborné i na vylučování kyseliny močové, protože mají alkalizující účinek.

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama