Gruzie – Abcházie město duchů

Akarmara v Abcházii – toto je dnes opuštěno hornická komunita

Opuštěná vesnice Akarmar v Abcházii neníPouze tucet obytných budov o výšce 4 podlaží postavených pro horníky a jejich rodiny. Jedná se o budovy hotelu, nemocnice, školy, kulturní domy, kino, restaurace, trh a dokonce i jejich vlastní penzion. V blízkosti města najdete „kostru“ nádraží, která zřejmě nikdy nebude čekat na nové cestující.

Jediné, co připomíná civilizaci, je osamělý stánek u silnice, zavěšené oblečení na jednom nebo dvou balkonách a záclony na několika oknech.

Jak se dostat do opuštěného města Akarmar v Abcházii

Akarmara se nachází na území autonomního městaAbcházská republika, v okrese Tkuarchel, jeden kilometr východně od města Tkuarchal. Jeho souřadnice na mapě jsou: 42.8438 Severní šířka, 41.8298 východní délky.

Můžete se dostat z Tkuarchalu do Akarmarysilnici a demontovanou železnici. Poslední pěší trasa ocení příznivci vzrušení a jedinečné kouzlo duchovních míst: vaše cesta projde několika tunely podzemních železnic, impozantní horské mosty. V důsledku toho se ocitnete v opuštěné a zničené barevné železniční stanici, která zachovala své balustrády a sloupy. Odtud přes most přes řeku Aaldsga půjdete přímo do Akarmaru.

Historie Akarmary v Abcházii

Nyní byla postavena opuštěná vesnicekonec Velké vlastenecké války síly německých vězňů – architektů, designérů, stavitelů, od této doby atypické „imperiální“ krásy a věrohodnosti jejích budov. Akarmara byla považována za jednu z elitních oblastí nedaleké Tkuarchaly a fronta pro byty zde byla několik let dlouhá.

V pozdních osmdesátých letech minulého stoletíobec Akarmara v Abcházii obývalo asi 5 000 horníků a jejich rodin. Dobrá situace tohoto osídlení, jako stovky tisíc dalších, porušila gruzínsko-abcházský konflikt. Populace, která unikla následkům nepřátelství, byla nucena opustit Akarmar a usadit se v bezpečnějších místech. Ve zchátralé vesnici po skončení války se významná část uprchlíků nevrátila.

Akarmara v Abcházii je živým příkladem toho, co můžeaby prosperující malou osadu války. Více než dobré umístění, dobře rozvinutou infrastrukturou, s nádherným výhledem na hory, architektonické kompozice, atypické na táboře – to vše ukázalo v minulosti. Dnes ruiny kdysi prosperujícího Akarmary žije několik desítek lidí spojených s civilizačními pouze silničních stánků, ale putování turisté, kteří chtějí mít čas pro zachycení rychle korodovat v době, kdy krásu tohoto místa.

odkaz:https://cs.fehrplay.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *