Zajímavosti ze světa

Mnozí ani nemají tušení, co v jiných zemích je za zvláštnosti

Austrálie: sem přivezli první kolonizátoři pouhých 24 kusů králíků a ti byli tak plodní, že jejich rozmnožování bylo zanedlouho označeno za agresivní. Tak se činila různá opatření jako stavby obrovských plotů a dokonce autralané používali biologické zbraně a uměle nakazili králíky Myxomem.

To vedlo ke snížení počtu králičí populace z 600 milionů na 100 milionů. Nicméně, králíci se nevzdali, vznikla u nich genetická odolnost proti viru, takže se od roku 1991 jejich populace vrátila k 200 až 300 milionů. Konfrontace lidí a králíků tedy i nadále pokračuje.

Poučení:Kdyby Britové Austrálii nekolonizovali, nebyli by králíci na tomto světadílu přemnoženi.

Norsko : V této zemi je běžný sex na jednu noc a zaujímají v tomto prvotní místo na světě. Až 77% lidí přiznává, že to alespoň jednou vyzkoušeli a vůbec se za to nestydí, ba naopak se tím chlubí. A přesto, že v Norsku si můžete objednat kondomy, které vám doručí až domů poštou a zcela zdarma, tak například v roce 2013 bylo evidováno 22,223 případů chlamydiové infekce.

Polsko: Na evropském kontinentu nepatří pouště mezi jevy, které jsou na každém kroku, přesto v Polsku existuje poušť. Nachází se u polské vesničky Klucze. Rozlohu má 32 kilometrů čtverečních a jmenuje se Bledowská poušť a patří do chráněných oblastí. Zajímavostí je, že právě na této poušti se trénovali nacistické jednotky před tím, než byly nasazeny do bojů v Africe.

 

Finsko: Ostrůvek Superona(SuperShe), výhradně určen pro relaxaci ženám  klíčil v hlavě americké podnikatelky Kristiny Rothové, která toto středisko také zřídila. Ač by se to mohlo zdát, není projekt rekreačního střediska určeného výhradně ženám, dílem militantních feministek. Cílem má být svobodný prostor pro ženskou relaxaci bez zábran. Pro dámy budou ve středisku SuperOna připravené kurzy zážitkové kuchyně, kurzy jógy nebo třeba meditační cvičení.

Rumunsko: V Čechách máme holuby, v Rumunsku mají psy. Domácí, divoké, zkrátka co krok, to pes a ti se všude možně povalují, včetně silnic. Když vidíte v Rumunsku obchodní dům, neradujte se zbytečně. I na hlavní strasse v Bukurešti funguje v obchoďáku jen jedno patro ze čtyř a prodejny jsou poloprázdné.

Foto:Zdroj:commons.wikimedia.org,turystyka.wp.pl,http://live105.ca,http://asustek.rajce.idnes.cz,ru.pngtree.com

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama