Kajenský pepř – chilli papričky – koření králů

Kajenský pepř, či feferonky je zvláštní odrůda mleté červené chilli papričky. Účinná látka kapsaicin má mnohé pozitivní zdravotní účinky. Jedná se možná o nejcennější rostlinu vůbec, kterou  můžeme zařadit mezi léčivky.

V kuchyni je kajenský pepř používán jako koření k pikantnosti pokrmů.

Proč je zdravý ?

Tyto zázračné chilli papričky obsahují různé účinné látky jako např. vitamíny A, B či C, některé důležité minerály jako je draslík, vápník apod. Také alkaloid kapsaicin, jenž tvoří jejich pálivou složku, ale blahodárně působí i na naše zdraví. Kajenský pepř je kupříkladu velmi vhodný při potížích s trávící soustavou. Podporuje totiž trávení, kladně působí na žaludek a naše střeva. Navíc zlepšuje metabolismus tuků a detoxikaci těla, takže se může stát účinným pomocníkem při redukci tělesné hmotnosti.

Toto ovšem není vše, jelikož  kajenský pepř můžete usnadnit uvolňování hlenů z plic, takže je vhodný při chřipce a nachlazení. Také pozitivně působí i na kardiovaskulární systém, a to včetně prevence proti srdeční arytmii. Je známo, že dokázal zastavit srdeční záchvaty během 30 sekund a to tak, že postižený vypije čajovou lžičku kajenského pepře na šálek horké vody. Mluví se také o jeho protizánětlivých, protialergických a antibakteriálních účincích. Dále se používá zevně  a to především při křečových žilách, řezných ranách, podlitinách,  omrzlinách, nebo bolestech kloubů. přiložením chilli papričky na postižená místa.

Ve střevním traktu máme mnoho  různých parazitů. Jedním z jednoduchých způsobů, jak se jich zbavit, je dát si denně kajenský nápoj. Naplňte sklenici vodou nebo džusem z čerstvě vymačkaných plodů a potom přidejte čtvrt čajové lžičky kajenského pepře.  Na počátku můžete snížit dávku, jelikož je džus samozřejmě ostřejší.

Léčebné účinky na zdraví :

 • Podporuje zdraví srdce – pomáhá udržovat normální krevní tlak. Rovněž vyrovnává v těle hladinu  cholesterolu.
 • Protizánětlivé účinky – kajenský pepř má schopnost zmírňovat podráždění žaludku, vředy, bolesti v krku,  dráždivý kašel a průjem.
 • Působí proti chřipce a nachlazení – kajenský pepř pomáhá rozpouštět a uvolňovat hlen.
 • Prevence bolestí hlavy – působí na správný tok krve.
 • Podporuje trávení – zvyšuje tok a produkci enzymů a žaludečních šťáv, stimuluje trávicí trakt,  pro zmírnění střevní plynatosti, napomáhá vylučování.
 • Nápomocný proti krevním sraženinám – snížuje riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice.
 • Lokální prostředek – jako obklad se  používá k léčbě  revmatismu, vředů a  ran.
 • Anti-bakteriální vlastnosti – byl tradičně používán, aby se zabránilo kontaminaci potravin bakteriemi.
 • Možné protirakovinové působení –  kajenský pepř může pomoci předejít rakovině plic u kuřáků.
 • Prostředek na bolest zubů – je vynikající prostředek proti  onemocnění zubů a dásní.
 • Pomáhá produkovat sliny – což je důležité pro zdravé zažívání a udržení optimálního zdraví ústní dutiny.
 • Anti-mykotické účinky – může účinně zabránit tvoření houbových patogenů

Recept na nápoj pro detoxikaci organismu: naplňte sklenici z poloviny studenou vodou a vymačkejte do ní 1 citron. Pak přidejte dvě lžíce javorového sirupu a špetku kajenského pepře. Dolijte vodou a dobře promíchejte. Mimo jiné, tento nápoj čistí i od látek z Chemtrails.

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama