Podzim čas na odpočinek a relaxaci v přírodě

Zastavte se a vnímejte

Poslední roky už neznáme roční období tak, jak tomu bývalo dříve. Jaro a podzim příroda přeskočí a po teplých dnech se rychle ochladí a máme tu zimu. Je čas odpočinku a nejen rostlin a zvířat, ale i lidé by měli po celém roce odpočívat a nenechávat si to až na vánoční čas, kdy je shonu až nad hlavu.

Najděte si chvilku a zajděte se projít do přírody. Vnímejte nádhernou scenérii barev stromů a keřů. Kdy dokáže příroda představit kouzlo svého života. Podzim je i cítit a tak vnímejte vůně a dotýkejte se i smysly hmatovými a čerpejte energii, která vám pomáhá aniž byste ji museli vidět očima. Stačí se dotknout kmene stromu a splynout s ním, s jeho sílou bytí a věřte, že vám ,,zazpívá“. Stůjte klidně a v tichu ho poproste o odpověď na vaše dotyky a věřte, že se jeho větve a listy začnou pohybovat, někdy méně, jindy vám představí orchestr listového ,,zpěvu“.

Čerpejte energii, kterou vám příroda dává zcela zdarma. Ale i vy nezapomínejte poděkovat za tu léčivou pomoc. Myšlenky se vám na procházkách zpomalí a když budete sledovat vše kolem vás, tak se ocitnete v blahodárném stavu, kdy vás opustí myšlenky vašeho běžného života a dostaví se uklidňující relax pro vaši duši i tělo a to je právě to, co každý potřebujeme, tzv. ,,vypnout“.

Také nezapomínejte na zvířátka, žijící v lesích, nebo parcích a tak vezměte sebou pár ořechů, slunečnicových semínek, nebo kaštanů, žaludů a doneste je do lesa, nebo parku. Budete mít dobrý pocit, že jste nakrmili ty, kteří jsou pro naše životy nepostradatelní.

Úžasný zážitek je, když si zujete boty a svými chodidly na kterých máme stovky relaxačních bodů propojených s naším tělem i myslí budete vnímat pocity, které se k vám dostaví. Objímejte kmeny stromů a prostě se vraťte do dětství. Vše, co nám bylo přirozené jsme postupem času opustili a je třeba se  vracet k těmto, pro naše zdraví prospěšným aktivitám. Užívejte si nádherný  podzim se vším všudy, co nám příroda poskytuje. Je to pomoc obrovská, která je k nezaplacení.

 

Vesmír vám přeje příjemné a krásné prožitky

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama