Zdravá domácí zubní pasta

Klasické zubní pasty obsahují fluor, což je vlastně radioaktivní odpad a poškozuje pomalu ale jistě naše zdraví. A já jsem se před pěti lety definitivně rozhodla, že už si tento jed nebudu dávat do pusy a začala jsem si vyrábět svou vlastní zubní pastu. Co vám mohu říct, že za těch pět let užívání jsem neměla žádný zubní kaz. A předtím pravidelně jedenkrát ročně jsem musela odstraňování zubného kazu řešit. Moje domácí zubní pasta se stala mým pokladem. Chtěla bych vás tímto článkem inspirovat, abyste si pastu vyrobili sami doma a tak postoupili na cestě za svým zdravím. Je to totiž naprosto jednoduché a levné.

Na výrobu domácí zubní pasty potřebujete:

Kokosový olej            ( 3 – 4 polévkové lžíce )

Mletý hřebíček          (1 čaj. Lžička )

Mletý fenykl              ( 1 čaj. Lžička )

Jedlá soda                  ( 2 čaj. Lžičky )

Postup:

Zahřejte kokosový olej na tekutou formu, vlijte do misky a přidejte hřebíček, fenykl a dobře promíchejte. Poté ještě přidejte jedlou sodu a pasta je hotová.

V lékárně si můžete koupit malé kelímky s víčkem, které se vám vejdou na poličku v koupelně.

Touto domácí zubní pastou stačí čistit zuby jednou denně, nejlépe večer.  Říká se, že jedlá soda je na zuby drastická, aby se užívala denně, ale já jsem ji používala čtyři roky a nic se nestalo. Ale potom jsem se rozhodla, že si udělám ještě zubní pastu bez jedlé sody a budu to střídat. Takže jsem jen smíchala kokosový olej s hřebíčkem a fenyklem a další zubní pasta byla na světě.

Tato zubní pasta je léčivá , desinfikuje ústní dutinu a likviduje zubní kaz.

Příspěvek od Elli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *