Ročně umírá miliony lidí na nemoci z potravin

Ročně je u nás zaznamenáno sto čtyřicet tisíc otrav nebo infekcí způsobených potravinami.

Světová zdravotnická organizace uvádí, že se jedná ročně o úmrtí přesahující dva miliony lidí. Jako choroby z jídla řadí dvě stě druhů nemocí od průjmů až po rakovinu.

Mnozí lidé jako žáci na základní škole neměli rádi předmět Chemie. Ovšem v současné době se z nás všech stávají amatérští chemici, jelikož chemikálií přidávaných do potravin je obrovské množství druhů a složení. Naše nakupování se stává výpravou do nebezpečných zón, ve kterých jsme nuceni dlouze pročítat složení produktů a bádat, jak vysoce nebezpečné jsou pro naše zdraví. Logicky mnohé z nás přepadá nejistota a obavy. Nemocných a umírajících rapidně přibývá !

Proč se děje tento syntetický bysnys ?

Celosvětový průmysl se stal šíleným artiklem pro korporátní společnosti a s tím vše souvisí. Představte si jak by vypadalo maso mnoha dnech převážené přes tři země kde ho vyloží, naporcují a dále převezou do další země k zabalení. Až poté se veze do další země k prodeji. Má za sebou mnoho dní cesty, vykládek a manipulace než se objeví na pultech.To stejné se provádí s dalšími potravinami, kdy například česnek z Číny putuje do Evropy po mořích až osm měsíců! Je plný chloru proti plísním a parazitům. Kamionová a lodní doprava se stává celoplanetárním šílenstvím.

Potřebují co nejdelší trvanlivost produktů, odolnost proti nakažení bakteriemi a parazity a také nejvyšší ,,kvalitu“ pro lidské chuťové pohárky. Aby právě ten jejich produkt jste si zamilovali a kupovali ho jako smyslů zbavení stále dokola. Smyslů zbaveni se dá říci že jste, protože chemikálie působí i na lidské smyslové orgány. Můžeme uvést jako příklad Glutamát, nebo sladidla a další. Také pro oči je třeba vyrobit lákadla a to s pomocí syntetických barev, které upoutají naši pozornost a když  dospělí se nechají tak snadno ovlivnit působením barev, co potom děti?

Obaly na potraviny také nejsou bezpečné pro naše zdraví, ať už se jedná o aluminium, nebo plasty.

Vzniká válka mezi odborníky, kteří zastávají názory o bezpečnosti tzv. Éček a těmi, co jsou proti. Všechna éčka, která se do potravin přidávají, musejí být povolena a je dáno jejich maximální množství. Kdo rozhoduje o takových povoleních a jak je možné, že v některých zemích je některé Éčko zakázané a  v jiných nikoli? Kdo určuje množství chemikálií jako bezpečné pro člověka? A proč za desetiletí, kdy se tyto syntetické látky přidávají do potravin neproběhly žádné studia, výzkumy a světové kontroly na vliv lidského zdraví? Proč se finančně tak důležitý zdravotní problém nepodporuje? K čemu jsou zjištění WHO (Svět.zdrav.org.), když se stále pokračuje v hubení lidí ? Ptá se někdo konečných spotřebitelů, zda chce konzumovat chemikálie v jídle?

Foto:www.capitalwatch.com,zpravy.aktualne.cz,www.ctidoma.cz

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama