Vinicunca, duhová hora

Zajímavá místa Peru

Vinicunca je součástí posvátné andské hory Ausangate, její výška 5100 metrů ji řadí mezi vysoké hory. I když se to zdá nemožné, výšlap na vrchol Vinicuncy se dá zvládnout za jeden den. Trek začíná v nadmořské výšce kolem 4000 m a pak jen zdolat cca 15 km s převýšením 1000 m. Chce to ale přípravu, aklimatizaci a dobrou fyzičku. Pohybovat se ve výšce 4000 – 5000 metrů stojí tělo pěkný výdej energie, navíc hrozí riziko zdravotních komplikací, které jsou s touto výškou spojené. Překonat tyto možné překážky ale stojí za to.

Ideální cestou, jak se dostat na Duhovou horu, je propojit se s místní cestovní agenturou ve městě Cuzco, která vám zajistí cestu a průvodce. Cena se dle zkušeností ostatních pohybuje kolem 1000–1500 Kč na osobu. Už samotný výstup je krásný, kouzelná krajina velehor, horská jezera, pasoucí se lamy a alpaky. Dobrou zprávou je, že Vinicunca není tak turisticky vyhledávaná, tudíž se zde nepotkáte se zástupy cestovatelů jako například na Machu Picchu.

Ausangate je hora v peruánských Andách, konkrétně v horské oblasti Cordillera Vilcanota. Nachází se přibližně 100 km jihovýchodně od města Cuzco. Vrchol dosahuje výšky 6384 m n. m. Šestidenní trek okolo Ausangate překonává čtyři horská sedla v nadmořské výšce přibližně 4800 až 5200 m. Ausangate místní Už v době před Inckou říší se na ní vypravovali poutníci, aby uctívali bohy a nabízeli jim obětiny a tato tradice u mnohých obyvatel přetrvala i v současnosti.

 

odkaz:https://zena-in.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *