Co je to vlastně colorterapie?

Pomocí barev můžeme ovlivňovat emoce a dokonce se i léčit.

Colorterapie je léčba vibracemi barev. Barvy totiž dokážou ovlivňovat naše emoce, nálady, funkce orgánů, koncentraci, odpočinek či vnímání teploty. V centru každého atomu těla existuje světlo se všemi sedmi barvami. Barevné podněty nepřijímáme pouze očima, ale přijímáme je všemi smysly. Barevné vibrace obsahují velké množství podnětů, které přivádějí do našich buněk potřebné životní impulzy a působí na molekuly těla. Barvy jsou formy bílého světla, které v sobě sjednocuje všech sedm barev duhy, červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou, indigovou a fialovou.

Jistě má každý svou oblíbenou barvu, nebo alespoň tu, co upřednostňuje před jinými. Barvy jsou jako léky, které nám pomáhají se uvolnit, či býti aktivnějšími, meditovat, pomáhat se strachy, s depresemi, nebo negativními pocity.

Zvláštní je, jako novorozenci jsme vnímali jen červenou, oranžovou, žlutou, nebo zelenou barvu.Postupně se k nim přidávají další barvy jako fialová, modrá a další.Vědci to vysvětlují odlišnou vlnovou délkou paprsků slunečního spektra.

Při působení barev jsou tělu dodávány resonanční síly, které v daný okamžik podporují vlastní vibrace organismu. Tím se vytvoří předpoklady k vyvolání a povzbuzení přirozených léčivých sil v těle. Barevné energie nám zprostředkují povzbuzující, harmonizující a regenerující síly, povzbuzují vitální energii, ovlivňují žlázy, nervy a orgány. Ovlivňují tělesnou teplotu, složení tělesných tekutin – složení krve, lymfy a hormony.

Barevné spektrum

Barvy rozdělujeme do tří skupin:

  • uklidňující – ženské = zelená, modrá a fialová

Zelená  je barvou klidu, přírody, zdraví, spokojenosti, rovnováhy, regenerace, důvěry, naděje a soustředění.

Modrá  je barvou harmonie,vznešenosti, uklidnění, míru, vnitřní svobody, nezištnosti, mírumilovnosti, přizpůsobení.

Fialová  je barva tajemna, záhad,mysterií, pokory, skromnosti, vnímavosti, citlivosti, změny, transformace, inspirace.

 

  • povzbuzující – mužské = červená a oranžová

Červená  je barva slunce, ohně, života, srdce, lásky, ale také zlosti a vzteku, hněvu, dynamiky, sebedůvěry, odvahy, panovačnosti.

Oranžová  je barva radosti, úspěchu, spokojenosti, kreativity, optimismu, radosti ze života, citového tepla, ctižádosti, síly a odvahy.

 

  • neutrální – prostřední pozice = žlutá 

Žlutá  je barva radosti, svěžesti, jasnosti, moudrosti, vůle vyvíjet se, očekávání, myšlení, svobody, osvícení.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *