Pampeliška – smetánka lékařská – léčivka

Pampeliška lékařská  je brána brána spíše jako plevel, ale už samotný její druhový název napovídá, že se jedná o významnou léčivku.

Během dubna a počátkem května oživí naše louky sytě žluté květy pampelišek, které jsou vyhledávanou potravou pro včely. Tyto květy jsou však užitečné i pro nás.Květy může trhat od dubna až do října.

V některých zemích se pěstuje komerčně. Listy a kořeny pampelišky jsou bohatým zdrojem vitaminů a minerálů. Pampeliška obsahuje aktivní složky, které jsou zvláště užitečné v léčení zažívacích a jaterních poruch.

Velmi významný je i kořen pampelišky, ten posiluje funkci jater, je vhodný při léčení hepatitidy a žloutenky. Pampeliška podporuje trávení, tím že stimuluje uvolňování žluče z jater a žlučníku, může pomáhat při prevenci žlučových kamenů. Pomáhá snižovat převahu estrogenů při endometrióze(nejčastější gynekologické onemocnění). Také tlumí bolesti prsou při menstruaci. Listy pampelišky pomáhají snižovat retenci tekutin.

Studie zabývající se účinkem pampelišky na játra prokázaly, že pampeliška zvyšuje tvorbu a sekreci žluče (podpora trávení). Tím pomáhá při léčení žloutenky, žlučových kamenů a zánětu jater. Listy pampelišky mají silný močopudný účinek, který bývá přičítán obsahu draslíku – přírodnímu diuretiku.

Pampeliškový kořen působí jako mírné projímadlo, takže čaj z něj je nedrastickým prostředkem proti zácpě. Také zvyšuje schopnost organismu vstřebávat železo z potravy i z doplňků, a může proto pomáhat v některých případech chudokrevnosti. Podle nedávné výzkumů může mít pampeliška svou cenu i v léčbě rakoviny. V Japonsku je patentován sušený výtažek z pampeliškového kořene jako protinádorový prostředek a Číňané používají pampeliškový výtažek k léčení karcinomu prsu.

 

Použití:

  • Na pampeliškový čaj je nejlépe použít sušený sekaný kořen nebo listy. Šálkem velmi horké vody přelijte 1 až 2 lžičky léčivky a nechte asi 15 minut stát.
  • Pampeliška je také zdravá potravina. Listy i květy jsou chutné dušené jako špenát, syrové nahořklé listy přidáváme do salátů. Z listů pampelišky lze extrahovat šťávu, kořeny je možno upéci a použít k přípravě nápoje, který nahradí kávu (bez stimulujícího účinku kofeinu).

Pampeliška nevyvolává žádné závažnější vedlejší účinky, pouze při předávkování (velké dávky) pampelišky mohou nastat kožní vyrážky, žaludeční nevolnosti nebo průjem. Pampeliška se nesmí užívat při akutním záchvatu při žlučových kamenech.

Recept na pampeliškový sirup:

400 květů pampelišky nejlépe v poledne, kdy jsou květy nejvíce otevřené

2 citrony na kolečka (očistit kůru v roztoku octa a vody)

2 litry vody a vše důkladně povařit

Poté nechat odstát 24 hod pod utěrkou v chladu

Vše prolít přes plátno, přidat 2 kg třtinového cukru a vařit na mírném plameni 1,5 hod, až  vznikne sirup, někdy až med. Naplnit do sklenic vřelé a zavíčkovat. Uskladnit v chladu a temnu. Není třeba do lednice.

 

Foto: www.zahrada-centrum.cz, www.bylik.cz

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama