Senná rýma – alergické onemocnění

Je vyvolávána vdechovými alergeny

Většinou jí trpí lidé nejčastěji na jaře nebo na podzim, ale lidé s alergiemi na peří, prach, chemické přísady v potravinách, či srst zvířat jí trpí celoročně. Lidský imunitní systém způsobuje tyto reakce projevů senné rýmy.

Tím, že začneme užívat chemické léky možná odstraníme příznaky, ale nikoli příčiny. To musíme zcela jinou cestou, i když samozřejmě pro mnohé je jednodušší  a pohodlnější vzít si prášek a mít klid a to aniž by se lidé seznamovali s možnými nežádoucími účinky těchto preparátů na alergie. A dokonce je dávají i svým dětem !

Jak na uzdravení:

Především je nutná vaše důslednost, při sebemenším porušení se opět dostavují nepříjemné těžkosti projevů alergie.

Vyhýbejte se všem škodlivým látkám, prašnému prostředí a přírodním oblastem, kde se kosí tráva, hnojí pole atd. Výborný je pobyt v horských oblastech.

Kloktání a proplachování nosu solným roztokem je také velmi účinné. Používejte sůl himalájskou. Namíchejte si roztok  1 čajové lžičky soli v půl litru vody, naberte roztok do úst, průtok do hrtanu uzavřete přitažením brady ke krku a vydechnutím přes nos se snažte roztok z úst dostat nosem ven. Při ucpaném nosu je dobré tento výplach provádět alespoň 6x denně.

Pokud máte nosní dutinu oteklou, pomáhá horká koupel  nohou. Na delší dobu vás může zbavit potíží ledový obklad na čelo, který je nutný často vyměňovat. Samozřejmě je dobré cvičit, to totiž snižuje nosní sekreci a postačí cvičení na 3 minuty, kdy se zvýší tep a otok i výtok zmizí.

Snažte se vyhýbat dalším alergenům, které jsou v potravinách. Čtěte si složení a dodržujte stravu bez chemických přísad.

Vhodné je otužování, se kterým začněte postupně a to ubíráním teplé vody  s proudem od krku ke končetinám. Postupně zjistíte, že studená voda vám již nedělá žádný problém.

Pevné zdraví i vůli  vám přeje Vesmír

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama