Ovoce – zelenina – semena – obiloviny – ořechy

Pro lidské zdraví nepostradatelné

Syrová zelenina, ovoce, ořechy, semena a celozrnné obiloviny jsou velmi důležité pro zdraví člověka. Jelikož i bez masa může člověk zdravě žít a nahradit si maso například sojou, nebo ořechy, ale bez syrové zeleniny a ovoce zdravě žít nemůžeme.

Co je tak zázračného v těchto darech přírody? Obsah vitamínů a minerálů je velmi vysoký, ale také obsahují enzymy, organické kyseliny a fytoncidy, které hubí bakterie. Dále pak cukry, stopové prvky, soli, vlákninu, bílkoviny a tuky. Dnešní věda nám sice dokáže vyrobit veškeré vitamíny synteticky, jde o chemii, která působí izolovaně a našemu tělu neprospívá. Při radikální léčbě mohou mít syntetické vitamíny své opodstatnění v akutní léčbě.

Neměli bychom přehlížet v dnešní kyselinotvorné stravě  zásadotvorné působení zeleniny a ovoce, které je velice důležité. Syrová zelenina, ovoce, nebo naklíčená semena svým vysokým obsahem aktivních enzymů a dalších látek odstraňují například pálení žáhy, přispívají k různým kožním nemocem, čistí pleť. Léčí nemoci srdce, cév, žaludku, střev, cukrovku, otylost, řídnutí kostí. Také zlepšují zrak a snižují hladinu cholesterolu. Samozřejmě konzumace má příznivé účinky proti vzniku rakoviny.

Mnozí lidé sice konzumují zeleninu, ale její blahodárné účinky ničí vařením. Zelenina je totiž zásadotvorná pouze v syrovém stavu a uvařená je kyselinotvorná. Vařením dochází k ,,zabití“ aktivních enzymů a ke zničení většiny vitamínů a zůstává tzv. ,,mrtvá“ hmota. Příkladem může být mrkev, která má syrová lahodnou chuť a uvařena je bez chuti.

Také syrová zelenina je lehce stravitelná, zatím, co vařená těžce a  zůstává v žaludku tři hodiny, oproti syrové, která je za hodinu strávena. Náš lymfatický systém syrovou stravu akceptuje, považuje ji za přirozenou, proto hladina leukocytů zůstává v klidu. To samozřejmě neplatí pro syrové maso. Na strávení vařené potravy potřebujeme mnoho energie, která nás vyčerpává a otupuje.

Zelenina, ovoce, ani ostatní plodiny by neměly být přehnojovány, což žel v dnešní době pěstitelé činí. Je dobré čistit si vše od pesticidů v nálevu: voda+ocet = 10 min, poté opláchnou pod tekoucí vodou.

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama