Podzimní radost

Podzim nemá moc lidí v oblibě

Změny počasí a krátící se dny s sebou totiž často přinášejí únavu, skleslost a podrážděnost. Tyto negativní emoce jsou bohužel nakažlivé a šíří se jako mor v podobě splínů a melancholické sklíčenosti. Zcela zbytečně. Podzimu bychom neměli zase tolik křivdit. Je s ním totiž spojeno i dost příjemných radovánek a rozhodně má co nabídnout.Příroda si potřebuje také odpočinout.

Stejně jako patří k jaru rozkvetlé třešně, patří k podzimu barevné listí na stromech. Jsou to přirozené koloběhy přírodních cyklů ve kterých žijeme my lidé a měli bychom si je vychutnávat, čerpat z jejich krásy a proměn sílu a energie. Co nejvíce být součástí tohoto přenádherného dění. Pobývat v přírodě, chodit na procházky, sportovat a sledovat každou proměnu, leč jen nepatrné, jako například malé keříky, či rostlinky. Zkuste se pozastavit v tom denním shonu, porozhlédnout se kolem sebe a zjistíte, že pravá krása se skrývá v blízkém okolí.

Podzimní období je pro nás jedinečnou příležitostí, jak v našich  životech zavést změny a nalézt své vnitřní a silnější „já“.

Nezavírat se do příbytků, neutíkat před cyklem, po kterém přichází zima, nýbrž jít  jí naproti a těšit se z každičké její proměny.Tyto radosti nám pomohou obveselit naši mysl i duši.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *