Heroin

Často slyším v rádiu hrát písničku kde se v refrénu zpívá: „Nám vládne král,má jméno heroin…“. Já tedy nevím komu tento „král“ vládne, ale mně určitě ne,jen jsem se nad tím tak zamyslel. V době, když jsou souzené babičky které si vypěstují par rostlinek mariánky proti Alzheimerovi v době když se dělají zákony proti kuřákům v teto době je běžně vysílána píseň která evidentně propaguje herák.

Selský rozum mi říká ,že drogové kartely jsou asi mnohem mocnější než ty tabákové. Jinak by jsme neslyšeli písně opěvující tyto tvrdé drogy, jinak by jsme neviděli ve tolika filmech jak hrdinové filmů slastně šňupou bílý prášek. Každý ví, že obchod s bílou smrtí mají pod palcem ti nejmocnější včetně slavné CIA která už vykonstruovala nejeden státní převrat či válku jen kvůli tučnému zisku z mnoha tun této výnosné suroviny.

Nedivím se, že světový obchod tak kvete. Možná dávají média zprávu ,jak tam a tam zabavili nějakou tu tunu tohoto bílého zlata a možná si myslíte, že probíhá boj proti dealerům či obchodníkům no nenechte se splést. Pokud někde celníci zabaví nějaký ten prášek, tak je to jen boj konkurence. Myslím si, že ti největší šéfové drogových kartelů jen tímto odstraňují menší konkurence aby jim nelezli do kšeftu. Ti největší a nejmocnější řídí svoje kšefty dál a zcela neohroženě. Jinak by nebylo možné slyšet tyto písně. Konec konců i ta propagační hudba přichází hlavně z krajiny která má obchod s drogami pod kontrolou a asi nejvíc z něj profituje. Sex and drog´s androck and roll… Skrytá reklama a propagace funguje stejně tak, jako reklama na prací prášky všude na světě. Žel s příchodem té takzvané demokracie jsme se této reklamě nevyhnuli ani my. A tak k nám proudí krom kapitalistických humusů v potravinách i svinstvo ve formě bílého prášku. Cesty se vždy najdou stačí jen když to mocní šéfové schválí a kartely opět vydělávají.

Tak si představuji tlupy fanoušků na koncertu jak bijí hlavami o pódium celí šťastni,že můžou zpívat jak je jejich králem heroin. Ač mnozí z nich viděli tento produkt jen v televizi cítí se však u toho jako ti správní tvrďáci. Nejmenovaná kapela jistě ví na kterou strunu zahrát aby vyrobila hit a možná je textař i spokojen. Možná by nám i řekl, že je to o životě. Já bych mu však řekl něco jiného ze života. Řekl bych mu ať tu píseň zahraje matce syna či dcery závislých na drogách. Ať si vyslechne co by mu taková matka, která mnohdy bezmocně vidí jak se její dítě řítí do propasti řekla na to, že je našim králem heroin. Možná by se textař i celá kapela zamysleli, kdyby některé z jejich potomků podlehlo vládě toho krále, možná by pak zjistili o čem zpívají a co vlastně propagují.
Vloni se u nás rozpoutal boj proti kuřákům. Já ale nevím o případě, že by někdo zabil, znásilnil, oloupil či ohrozil někoho šílenou jízdou autem pod vlivem cigarety, vy snad ano?

Mistr řezbář Lupo Anetta Selský

Mistr nejen pracuje se dřevem a píše články, ale také se věnuje hudbě a skládá si texty.

Pokud byste měli zájem si poslechnout jeho písně zde je odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=zKDY5T96U7U&t=25s

V případě zájmu o zakoupení CD, nebo jeho dřevařských děl, kontaktujte  mistra na jeho emailovou adresu: tamango7@seznam.cz

http://rezbari.ceskatvorba.cz/profil/116/

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama