Peníze a jejich význam

Věděli jste, že peníze jsou ,,mrtvé“ a ,,živé“ ?

Pohádka o mrtvé a živé vodě také existuje a něco na tomto významu bude i u bankovek, tzv. mrtvých a živých penězích. Pokud poznáte tento význam a budete se jím řídit, může vám do života přinést hojnost. Ovšem jde pouze o symboliku, tudíž pro někoho může být  tato možnost nesmyslná.

Peníze jsou sami o sobě symbolem určité hodnoty a jsou potištěny obrázky, které nejsou jen náhodně vybrány, ale mají svojí symboliku i význam. A to platí nejen u českých bankovek, ale i u eur a dolarů.

U Českých bankovek je na vrchní straně vždy nějaká osobnost, jako například Karel IV, Božena Němcová,František Palacký, nebo T. G. Masaryk. A tyto osobnosti České historie již nežijí, tudíž jsou peníze ze strany, kde je určitá nežijící osobnost mrtvé peníze.

Na druhých stranách je obraz většinou nadčasový, živý a z těchto stran jsou peníze živé.

Jak platit penězi, tak aby se vám vracely zpět:

Při placení bankovkou lícem nahoru, se symbolem s mrtvou osobností vám peníze ubydou. Plaťte rubovou stranou nahoru a tím používáte živé peníze a ony se vám vrátí zpět.

Na bankovce 500.-Kč je na lícní straně Božena Němcová a na rubové Múza, věčně živá.

Při placení správně otočte bankovku s vědomím, že tyto peníze se k vám vrátí a pak nastoupí zákon přitažlivosti. Je to stejné i u myšlenek, činů a skutků.

Bankovka 200.-Kč – Lícní strana zesnulý Jan Amos Komenský a na rubové straně podaná ruka dítěti. Symbol malého skutku, který se mnohonásobně vrací.

Bankovka 1000.-Kč s Františkem Palackým a orlicí, která je jednak Českým symbolem  královské dynastie  Přemyslovců, ale také symbolem posla boha, vznešený král ptáků a král oblohy.

Foto: Zdroj: http://cnslouny.unas.cz/e-ga/g-p-cz1994.htm

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama