Trnovník Akát sirup recept

Právě kvetoucí a nádherně vonící akát

Trnovník akát je původem z Ameriky, v Evropě však dokonale zdomácněl. V České republice je poměrně hojný, najdeme jej především v teplejších nížinách, ale daří se mu všude tam, kde je místo dostatečně prosluněno. Považuje se za invazivní strom. Silice akátu se používají v parfumerii, používá se i v potravinářském průmyslu. Již od dávných dob se užívá v lidovém léčitelství. Nejužívanější formou podávání je nálev z květu, nebo sirup.

Med z akátu má velmi světlou barvu. Akátový med je jeden z nejlepších (ne-li vůbec nejlepší) a nejléčivějších medů. Z důležitých látek květ obsahuje silici, flavonoidy (robinin, akaciin, kempferol), kyselinu antranilovou, farnezol, nerol a linalol. Z přírodních látek obsahuje trnovník akát robinetin, quercetin a myricetin.V potravinářství se používá jako dochucovadlo. Květy akátu jsou surovinou pro farmaceutický průmysl.

Jako zajímavost lze uvést, že strom svými kořeny vylučuje do půdy jedovaté látky a snaží se tak zlikvidovat okolní konkurenci.
Patří mezi velmi mírně působící bylinné prostředky je prokázán mírný účinek spasmolytický, močopudný žlučopudný, vedle toho má schopnost zvyšovat tvorbu přírodních enzymů pro zlepšení trávení. Zlepšuje látkovou výměnu a působením na ledviny pomáhá i při revmatismu.

Sirup z akátových květů :

  • 150 – 200 ks květů (celých stonků)
  • 2 ks citróny
  • 2 kg cukr třtinový
  • 60 gr kyseliny citrónové (být nemusí)
  • sklenice

Postup:

Květy zbavíme dlouhých stonků a dáme do hrnce spolu s 2-3 litry vody a na plátky nakrájenými citrony. Ty je předem nutné očistit od postřiků a to na 10 minut do roztoku vody a octa a poté omýt pod tekoucí vodou. Přiklopíme a necháme 24 hodin louhovat. Poté přes cedník, nebo plátno vymačkáme a do tekutiny dáme 2 kila cukru. Povaříme asi hodinu a horký nálev sirupu plníme do sklenic.

Sirup vydrží klidně i rok (do dalšího jara/léta), pokud ho dřív nespotřebujete. Otevřený skladujeme v lednici.

Vyjma květů je celá rostlina jedovatá. Obsahuje blíže nespecifikovaný alkaloid (v kůře, kořenu a semenech). 

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama