Policie varuje před tygry a lvem na Hradecku

Ze zooparku na Hradecku utekli tygři a lev, lidé z okolí nemají vycházet z domu

Dva tygři a lev utekli v pondělí z Bioparku na Hradecku. Policisté prohledávají park, ve kterém by se zvířata stále měla nacházet. Nasadili i vrtulník.

Zvířata utekla krátce před desátou hodinou z Bioparku Štít. „Utekli z klece dva tygři a jeden lev. Na místě zasahuje osm policejních hlídek, zásahová jednotka a vrtulník. Zvířata zatím neopustila Biopark,” uvedla policie na Twitteru.

Zároveň požádala obyvatele z Klamoše a okolí, aby neopouštěli svá obydlí.

„Zvířata se stále zdržují v parku mimo klec, ale není vyloučeno, že se mohou dostat i mimo park. Na cestě je veterinář. Jak zvířata utekla, zatím nevíme,“ doplnila po jedenácté hodině mluvčí policie Iva Kormošová.

Biopark nechce zatím zveřejňovat podrobnosti. „Zvířata jsou v areálu a nikdo se nemusí ničeho obávat. Zatím se je nepodařilo odchytit, a proto se nebudeme dále vyjadřovat ani říkat, jak mohla utéct. Majitel se možná vyjádří až po odchytu,“ řekla Novinkám pracovnice na infolince Bioparku. Areál je v létě každé pondělí zavřený a návštěvníci tam nebyli.

Biopark Štít je podle údajů na webové stránce soukromé chovné zařízení pro chov exotických i domácích zvířat ohrožených vyhynutím. Biopark vznikl v roce 2014. Nachází se ve vesnici Štít, která leží nedaleko Chlumce nad Cidlinou. Kromě tygrů a lva tam chovají také levharty, pumu, kočkodany, lemury, makaky a další zvířata.

Zdroj:www.novinky.cz

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama