Nastává období chřipek

Chřipka je onemocnění dýchacích cest

Bývá virového původů a má mnoho příznaků. Může se vyskytovat sporadicky, nebo jako epidemie, kdy se přenáší jako lavina. Většinou se objevuje v zimních měsících, kdy jsou vytvořeny vhodné podmínky pro její šíření, tj. vlhké a znečištěné ovzduší, nedostatek vitamínů, organismus oslabený nadměrným množstvím potravy a také nedostatek pohybu. Virus se nejčastěji nachází v malých kapičkách mlhy a vlhkosti.

Přenáší se kýcháním, kašláním, líbáním, ale i infikovanými předměty, jako je například ručník, kapesník, sklenice ap., nebo rukama do očí a úst. Věděli jste, že při kašlání dolétne virus až dva metry daleko? Pak je vhodné v období chřipek nosit roušky, které zabrání se nakazit a  když jsme nemocní, mělo by to být samozřejmostí, abychom nenakazili ostatní. Roušky se prodávají ve zdravotnických potřebách a stojí pár korun. Určitě se vyplatí.

Příznaky virozy, neboli chřipky se projevují do 48 hodin po infikování. A to zimnicí, malátností, vysokou horečkou, bolestmi hlavy, končetin, zad  a svalstva, nechutenstvím a dráždivým kašlem. Většinou všechny příznaky působí současně. Po dvou až třech dnech nejzávažnější projevy nemoci většinou ustoupí. Vyčerpanost a kašel mohou přetrvávat dny i někdy týdny.

Virů je velké množství a tak si myslet, že necháme-li se naočkovat proti chřipce a tím ji nemůžeme dostat je mylné. Existují tři základní typy chřipkového viru a každý má své podtypy. Například typ A má šestnáct podtypů.

Pokud onemocníte chřipkou, neuchylujte se ihned k farmaceutickým prostředkům, ale snažte se s pomocí  přírodních léčiv umožnit vašemu tělu, aby se uzdravilo bez chemie, která pouze zastaví proces, ale neléčí příčinu jako takovou.

Co se týče horečky, nikdo ji nemá rád, ale nesnažte se za každou cenu ji ihned snižovat tabletami. Je totiž smysluplnou obrannou funkcí organismu. Horečka je reakce organismu na infekci! Dokonce můžeme říci: je-li organismus zdravý, pak má schopnost reagovat horečkou. Horečka výrazně omezuje růst a množení virů i bakterií.

Místo  chemie vám postačí potírání dlaní a chodidel octovým roztokem. Můžete si dávat i obklady z octového roztoku na čelo. Pokud máte jablečný, nebo vinný, použijte ten.

Neužívejte antibiotika, nepřinášejí žádný efekt. Nesmyslné užívání antibiotik je nebezpečné, vede totiž k získávání odolnosti bakterií. V roce 1993 napsal týdeník Newsweek, že ten rok zemřelo více než 13 000 lidí na infekci dýchacích, močových cest a trávicího traktu a to proto, že u nich neúčinkovalo žádné známé antibiotikum. Bakterie byly odolné.

Co je třeba dělat, když onemocníme chřipkou :

  • zvýšit příjem tekutin a to nejlépe vlažnými bylinkovými čaji(podporují pocení)
  • zvýšit vlhkost vzduchu( Nemáme-li zvlhčovač, použijeme namočené ručníky, které rozvěsíme po bytě.Ústřední topení vypněte, vysušuje ovzduší a dráždí sliznice)
  • jsou-li bolesti v krku kloktejte solným roztokem několik minut a to opakovaně několikrát za den( sklenice vody s polovinou lžičky Himalájské soli)
  • můžete si tímto roztokem vyplachovat i nosní dutiny( k tomu se prodává speciální konvička na výplach nosu)
  • dobře větrejte místnost, ve které ležíte
  • vylučte ze stravy jednoduché cukry a omezte příjem tuků
  • propocené prádlo pravidelně převlékejte
  • vhodný je i klystýr a to při prvních příznacích

 

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama