Borůvky a jejich léčebné účinky

Plody borůvek jsou zařazeny mezi nejzdravější ovoce

Sběr borůvek je v plném proudu a je možné si je uchovat v mrazničce i na zimu, nebo si zavařit kompot a také, pokud jich máme mnoho, můžeme si je nasušit.

Borůvky v žádném případě nesbírejte tzv. hřebenem, jednak je to zakázané a ničí se tak celé rostliny borůvčí.

Plody lesních borůvek obsahují přes 7 % tříslovin, 20 až 30 % cukru, antokyanová barviva, myrtillin A a B, dále organické kyseliny, citrónovou, jab­lečnou, jantarovou, mléčnou, šťavelovou a pektin, vitaminy A, B a C a látky snižující obsah cukru v krvi.

Zvyšují obranyschopnost, podporují růst u dětí, výborně působí proti průjmům, slouží jako podpůrný prostředek při léčbě cukrovky, dny a revmatismu. Odstraňují únavu očí a zlepšují ost­rost zraku. Ulehčují průběh chorob způsobených stárnutím.

Sušené se užívají proti průjmům buď přímo, nebo na­močené ve studené vodě. Šťáva z čerstvých borůvek byla i klinicky ově­řena jako vynikající prostředek k regeneraci sliznic při krčních onemoc­něních.

Borůvkové knedlíky z tvarohového těsta

Ingredience pro přípravu knedlíků:

  • 1 měkký tvaroh v alobalu
  • 1 vejce
  • kávovou lžičku cukru krupice
  • polévkovou lžíci rozehřátého másla
  • špetičku soli
  • hrubou mouku
  • dětskou krupičku
  • borůvky(může být i jiné ovoce)

Toto množství je asi na 15 knedlíčků o průměru cca 5 cm

Do mísy dáme tvaroh, vejce, cukr, sůl, máslo a rozmícháme vařečkou. Pak přidáváme střídavě mouku a krupičku a vypracováváme vláčné těsto. Jak mícháme těsto poznáváme, zda mouku s krupičkou přidat, či nikoli. Těsto nesmí být lepivé ale vláčné.

Ukrojíme kousek těsta a na pomoučeném prkénku vyválíme rukou váleček, z kterého pak odkrajujeme kousky na knedlíky. Poklademe ovocem a zabalíme. Hrany těsta zaštipujeme, aby se nerozbalovaly při vaření a ovoce nevypadlo.

 

Vkládáme do vroucí vody a vaříme 5-7 minut. Navrch dáváme skořici, jogurt, máslo, cukr.

Dobrou chuť vám přeje Vesmír

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama