Malá okurka – velká věc

Pravidelná konzumace okurek příznivě působí na kardiovaskulární systém, snižuje vysokou hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Taky hydratuje, omlazuje, také pročišťuje trávicí systém, čímž působí jako spolehlivá ochrana proti artritidě  i dně.

Okurka je tedy účinná prevence proti mnohým kloubním chorobám. Tato zelenina zmírňuje pálení žáhy, snižuje překyselení organismu. Věděli jste, že v okurkách jsou obsaženy protirakovinné látky?

V okurce se také vyskytuje hormon, který tělo potřebuje k tomu , aby vzniklo dostatečné množství využitelného inzulínu. Okurka má glykemický index 0, je to tedy velice vhodná potravina pro diabetiky.

Okurka je zásadotvorná potravina. Zelená barva okurky nám prozrazuje, že je tento plod zdrojem chlorofylu, který napomáhá zdravému prostředí v zažívacím traktu. Chlorofyl je vlastně přírodní deodorant, který odstraňuje zápach z úst a zklidňuje bolest v krku. Zbavuje tělo škodlivých látek, posiluje funkci jater.

Okurky obsahují téměř 95 procent vody, značné množství draslíku, který přirozenou cestou odvodňuje organizmus.

Okurková semínka jsou zase vzácným zdrojem vlákniny, která působí jako kartáč v našem zažívacím traktu.

Další účinky okurek:

Působí protinádorově

Zabíjí bakterie

Okurková slupka chrání srdce, protože obsahuje látky s antioxidačními účinky

Čistí ledviny

Zbavuje tělo škodlivin

Podporuje přirozené hubnutí

Prevence proti zácpě

Uklidní popáleniny od slunce

 

Udělejte si doma připravenou okurkovou šťávu:

V obchodě zakoupené okurky předem omyjte mýdlem, tímto zbavíte slupku chemických postřiků a nemusíte okurku loupat. Protože právě ve slupce je chlorofyl a mnoho dalších vitálních látek.

Asi dvě salátové okurky nakrájejte na kostičky a rozmixujte. Zalijte neperlivou vodou. Do této šťávy můžete přidat ještě šťávu z jednoho vymačkaného citronu. Z takto připraveného nápoje získáte lahodný léčivý elixír. Okurka je zázrak přírody!

 

Příspěvek od Elli

 

1 komentář: „Malá okurka – velká věc

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *