Kuriozity ze světa

Zvláštnosti:
 • Vězeň se pokusil propašovat za mříže pytlík marihuany, zastrčený v nosní dírce. Jenže kontraband mu v ní uvízl – na celých osmnáct let. Kontraband mu nicméně stále doslova vězel v hlavě, postupně se obaloval vápníkem a hořčíkem a měnil se v kámen. Teprve po osmnácti letech začalo cizí těleso nešťastníkovi působit bolesti: Lékaři pak zřídlo problémů odhalili, ložisko operativně vyjmuli a výtečník se již ze zákroku zotavil.
 • Umělecké dílo, prodané za 120 000 dolarů, skončilo v žaludku jiného umělce. Šlo o banán přilepený lepenkou. Třetí exemplář s banánem byl prodán za 150 000 dolarů a měl skončit v muzeu.
 • Matka dvou dětí se během symbolického ceremoniálu provdala za strom a hodlá si změnit jméno na „Bezová“, aby svůj sňatek dala na odiv. Kate Cunninghamová se rozhodla upozornit na kácení stromů kvůli plánované stavbě dálnice, a během symbolického obřadu si proto vzala za muže strom – konkrétně letitý bez. Svatba se konala v parku britského městečka Litherland a účastnila se jí celá nevěstina rodina.

 

 • Mladému Indovi lékaři odstranili 526 zubů. Nejmenší z nich měřily 0,1 mm, ty největší až 15 milimetrů. Nejmenovaný sedmiletý Ind si odmalička rodičům stěžoval na bolestivě nateklou pravou spodní čelist.„Vak“ se nicméně v průběhu let od zbytku lebky oddělil a nebyl zhoubný. Chlapce proto netrápí žádné komplikace a po operaci se plně zotavil. Podobný případ přitom není ojedinělý: V roce 2014 vyjmuli lékaři nejmenovanému pacientovi z úst podobný váček, který obsahoval 232 zubů.
 • V belgickém městě Malmedy sídlí organizace The World Fraternity of Knights of the Giant Omelette (volně přeloženo „světové bratrství rytířů obrovské omelety“) a již od roku 1973 se tam pravidelně koná slavnostní příprava zmíněného obřího pokrmu. Na její přípravu padlo deset tisíc vajec a smažila se ve čtyřmetrové pánvi na otevřeném ohni. Poté ji kuchaři naporcovali a rozdali přihlížejícím.
 • Na příjem do nemocnice pro plyšové medvědy se stojí fronta.

  Dříve bývala opravna hraček v každém větším anglickém městě. Doba se ale změnila. Dnes se hračky příliš neopravují. Jednodušší je koupit novou. Pro ty, kterým podobný přístup nevyhovuje, je zde nemocniční personál Alice’s Bear Shop.

  Obchod a nemocnice pro plyšáky zde funguje již 17 let. Kromě utržených údů zde léčí i další neduhy – doplňují plyšákům výplň a čistí hračky od skvrn.

  Nedostatkem práce zdejší „sestry a lékaři“ rozhodně netrpí. Přestože většinu operací lze zvládnout během několika hodin, pacienti si na přijetí musejí počkat až čtyři měsíce. A zakázky se jen hrnou – plyšoví miláčci míří do Lyme Regis nejen z Británie, ale i z USA, Austrálie nebo třeba z Keni. Mezi VIP klienty nemocnice patří například plyšový medvěd herečky Emmy Thompsonové, která ztvárnila postavu Sybilly Trelawneyové – profesorky jasnovidectví ze série o čarodějnickém učni Harry Potterovi.

zdroj:https://www.stoplusjednicka.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *