Japonsko a sníh

Víte, že v Japonsku jsou sněhové vločky daleko větší než u nás?

Je to dáno odlišným způsobem tvorby vločky. Zatímco v Evropě se vločky tvoří kolem částeček prachového zrna ze Sahary, v Japonsku je jádrem pylové zrno modřínu.

Ostrovu Hokkaido na severu Japonska se dostává největší sněhové nadílky na světě. Nebo aspoň jedné z největších. Průměrné sněhové srážky tu dosahují k 15 metrům za sezónu. Můžou za to sněhové bouře, které s železnou pravidelností putují ze Sibiře na sever Japonska.

Vulkanické hory, lesy a bambusový porost vytvořily z tohoto místa jedinečné lyžařské hřiště, co hřiště, velkou freeridovou arénu!

 

 

Proč to jde v Japonsku bez řetězů

Ve skibusu mi taky došlo, proč tu skoro nikdo nevozí řetězy. Silnice jsou většinou pod sněhem, ale v prudkých úsecích jsou vždy vzorně odhrnuté až na asfalt. Na zastávkách skibusu pak bývá odklizený jen malý obdélník, aby se bus mohl v pohodě rozjet. Hodně se tu navíc vozí pneumatiky s hřeby.

A nejzajímavější na tom je, že většina místních suverénně jezdí s malými japonskými prdítky typu Suzuki Alto. A to je tady kdoví kolik metrů sněhu.

V Japonsku je smrkání na veřejnosti zcela nepřípustné

Opravdového prohřešku se můžete dopustit, pokud na veřejnosti vytáhnete kapesník a vysmrkáte se. Japonci považují za velmi nezdvořilé smrkat jinde než v soukromí. Přípustnější je v takové situaci raději popotahovat.

foto: zdroj:https://press.ikidane-nippon.com/hk/c00067/, https://www.tvnoviny.sk/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *