Zajímavosti o Marku Wahlbergovi

Kvůli roli pornoherce prosí Boha o odpuštění, střední školu dokončil jako 42letý

Ze své rvavé minulosti se už poučil.

Drogově závislý teenager, násilník, rasista, raper či model pro značku Calvin Klein. Asi takto by se dalo v jedné větě shrnout mládí populárního herce Marka Wahlberga. Sám si uvědomuje, že měl v životě opravdu štěstí.

Mnozí jeho kamarádi pocházející ze stejné ulice se z problémů nikdy nevyhrabali. Hollywoodská hvězda si ale ve vězení uvědomila, že takto to dál nejde. Obrátila se proto na katolického kněze, s jehož pomocí změnila svůj život.

Od 13 let bral kokain, střední školu dokončil jako 42-letý

Rodiče Marka Wahlberga se rozvedli, když mu bylo 11 let. I když se podle jeho tvrzení o něj a dalších 8 sourozenců dobře starali, problémy je neminuly. Postupem času skončili Mark, jeho tři bratři i sestra za mřížemi. První negativní zlom v Markově životě přišel, když mu bylo 13 let a začal brát kokain. K drogám se měl dostat kvůli špatné partě a okolnímu násilí.

Mark Wahlberg, dříve známý jako Marky Mark, se narodil 5. června 1971 v Massachusetts jako nejmladší z devíti děti. Jeho dospívání a následný úspěch připomínají film plný klišé. Ve třinácti letech ho spolu s jeho bratrem Donniem objevil hudební producent Mark Starr, který je obsadil do boybandu New Kids on the Block. Markovi se však nelíbil hudební styl kapely, a tak se rozhodl skupinu po třech měsících opustit.

Jeho bratr Donnie se stal ze dne na den hvězdou, za to Mark se rozhodl svoje dospívání trávit jinak. Začal brát drogy a několikrát se dostal do křížku s policisty. Pro někoho může být překvapením, že tento věřící muž měl v mládí rasistické sklony.

Naštěstí nebyla Markova budoucnost lhostejná právě Donniemu, který mu podal pomocnou ruku. Pomohl mu vydat první album jeho nové skupiny Marky Mark and the Funky Bunch. Přestože první album slavilo úspěch, to druhé už bylo propadák.

Potyčky se zákonem byly na denním pořádku

Dříve byl pro policii Mark známou firmou. Mimo jeho zálibu v drogách se věnoval i jiné kriminální činnosti. Nejdříve házel kameny po Afroameričanech a později pod vlivem drog zaútočil na Vietnamce. A tentokrát mu to neprošlo bez povšimnutí. Jednoho z napadených zbil do bezvědomí a druhému způsobil trvalé oslepnutí na jedno oko. Mark byl odsouzen ke dvou letům vězení, ale nakonec si odseděl pouhých 45 dní.

 Málem zahynul při teroristickým útoku

Spolu s přáteli si zarezervoval letenku do letu číslo 93, které bylo uneseno teroristy při útoku z 11. září. Původně měl v plánu letět z Bostonu  do Los Angeles, ale na poslední chvíli se rozhodl jet do Toronta na filmový festival a odtud do Los Angeles.

V mnoha rozhovorech později prohlašoval, že se mu o tom často zdají sny a že pokud by byl na palubě letadla, tak by se spolu s přáteli pokusili bojovat proti teroristům.

Nechává si odstranit všechna tetování

V mládí si Mark nechal udělat několik tetování, aniž by nad tím nějak přemýšlel. Jeho matka ho několikrát varovala, ale on si myslel, že tomu nerozumí. Po dvaceti letech mu došlo, co si nechal vytetovat, a rozhodl se, že si je všechny nechá odstranit laserem.

V Show Grahama Nortona se svěřil, že vzal s sebou několikrát i svoje děti, aby viděli, že se nejdříve mají pořádně zamyslet, než si pořídí tetování. Chtěl, aby viděly, kolik bolesti mu to působí, ale jim to prý bylo jedno.

Z protřelého rváče modelem

Na mnoha koncertech své skupiny Mark vystupoval pouze ve spodním prádle. Díky tomu si ho všimli ti správní lidé na pravém místě a nabídli mu, aby předváděl spodní prádlo značky Calvin Klein. Kromě kariéry muzikanta a herce si tedy vyzkoušel, jaké je to být modelem. A to i když celý život bojuje se svojí váhou, jak se svěřil v několika rozhovorech.

Za některé filmy, které natočil, se stydí

Přestože má na svém kontě několik kritiky uznáváných filmů, některé by nejraději nenatočil. Mysteriózní thriller Pravda o Charliem považuje za nejhorší snímek, který kdy natočil. Není to ale jediný počin, na který není pyšný. Oproti Skryté identitě, kterou si nejvíce považuje, by nejraději nanatočil hudební snímek Rocker, kde si zahrál po boku Jennifer Aniston.

zdroj:https://refresher.cz/,              https://www.topzine.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *