Nebezpečné Chlamydie číhají i v saunách

Toto onemocnění se netýká pouze přenosu sexuálním stykem. Jedná se o kapénkovou infekcí podobně jako chřipka. Riziko onemocnění ale nečíhá jen při nechráněném sexu, nakazit se můžete také v sauně, bazénu nebo na toaletě, stačí když je použijete po nakaženém člověku a je to. Nikdy si proto nesedejte na mísu na veřejných záchodcích, noste si vlastní čistý ručník do sauny i do bazénu a v šatně ve fitku raději při převlékání postůjte.
Také přenosem během porodu z matky na dítě.

Až 90% infikovaných žen a na polovinu nakažených mužů o své nákaze nemusí vědět kvůli absenci nebo mírnému projevu symptomů. Neléčené chlamydie mohou být zdraví nebezpečné. Je prokázáno, že chlamydie způsobují neplodnost u žen. Urogenitální chlamydie usnadňují šíření protože pacienti s chlamydiovou infekcí mají větší vnímavost k HIV. Zákeřnost choroby spočívá především v jejím latentním stádiu, nakažený na sobě několik let nemusí pozorovat žádné příznaky.

Inkubační doba je 1 – 3 týdny. Plicní forma chlamydií je původcem akutního respiračního onemocnění projevujícího se dusivým kašlem, bolestí v krku, chrapotem a horečkou, může vést k závažným onemocněním plic. Příznaky se podobají intenzivnější chřipce. Často jde o intenzivní pocity únavy, neobvyklé škubání svalů, bolesti kloubů nebo břicha, ale také třeba angína nebo bolesti zubů. Uzdravování je pomalé, kašel přetrvává několik týdnů. Při neléčené infekci se mikroorganismy chlamydií mohou šířit do nervových tkání, do mozku nebo do svalů a kloubů. Napadají také imunitní systém, což způsobuje chronický únavový syndrom.

Ročně se podle odhadů Světové zdravotnické organizace nakazí asi 100 milionů osob.

Chemická Léčba chlamydií

Chlamýdie léčí venerolog, gynekolog nebo urolog. Onemocnění se léčí antibioticky nebo pomocí chemoterapeutik se specifickým (obvykle zvýšeným) dávkováním.

  •  nejčastěji azithromycinem
  •  některým z tetracyklinů

Přírodní léky na chlamydie

 

  • jogurty
  • česnek
  • kurkuma
  • olivový olej
  • vitamín C

      Bylinky

  • Na úspěšný boj proti chlamydiové infekci lze použít mnoho bylin, které obsahují přírodní anti-bakteriální látky. Jsou to především: výtažek z opuncie,  ,Vodilka kanadská, šalvěj lékařská atd. Lze je užívat ve formě čajů nebo odvarů.

Obrázek je ze stránek : http://www.healthandbeauty.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=118:zakerne-a-nebezpecne-chlamydie&catid=11&Itemid=105

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *