Nevhodné dárky

Nepřijímejte tyto dárky

Nůž

Nejde jen o nůž, ale o všechny ostré předměty, kterými se můžeme říznout, bychom si měli pořizovat sami. Protože vše, co je vybaveno ostřím v sobě zanechává příliš mnoho negativní energie. Tak je lepší si nepřát od ježíška sadu kuchyňských nožů, novou manikůru, nebo zálesáckou kudlu. A když už se stane, že dostaneme takovýto dárek, je dobré se za něj něčím odměnit, i kdyby mělo jít například o symbolickou částku, nebo maličký upomínkový předmět. V dnešní době existuje dokonce i fobie z ostrých předmětů. Takoví lidé nemohou ani vidět ostří nože, vidličku, nebo žiletku.

Rukavice

Dalším předmětem, který byste nemněli přijímat jsou rukavice, obzvláště, jedná-li se o použité, ty byste v žádném případě neměli přijímat. Prostě je odmítněte. Bývá s nimi totiž spojena řada kouzelnických rituálů, které jsou schopny ovládnout jakoukoli lidskou bytost. Jsou-li ale nové, zabalené, nemusíte mít obavy a dárek v klidu přijměte.

Peněženka

Nikdy nepřijímejte použitou peněženku, přinesla by vám finanční potíže a peníze by od vás doslova utíkaly. Jde-li o novou a vy ji dostanete jako dárek a není v ní žádná bankovka, ani mince a začnete-li ji nosit, riskujete, že se na vás nalepí finanční problémy. Něco jiného je, když dostanete darem novou peněženku, ve které je alespoň mince, v takovém případě se bát nemusíte.

Perly

Karel Jaromír Erben napsal Vodníka a tam se říká: ,,Bílé šatičky smutek tají, v perlách se slzy ukrývají“. Mají schopnost přivolat neštěstí, konec i ztrátu. Proto perly nejsou vhodným dárkem, a pokud už po nich toužíte, je lepší si je vybrat sami. Možná je to i tím, že jejich sběr, či lov obnáší obrovské a náročné úsilí lidí, kteří riskují životy, aby se uživili v krajích, kde není jednoduchý život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *