Konzumentům masa vstup přísně zakázán!

V Rusku staví čistě vegetariánské sídliště

Pokud jste zarytým vegetariánem, který nemůže vystát vůni pečeného masa a nesnáší ty, kteří si na masitých pokrmech náruživě pochutnávají, pak vás zřejmě zaujme zpráva, že v Rusku staví bytový komplex určený pouze a výhradně pro vegetariány.

 Vesnička Veda – tak se nazývá stavební projekt, který se v současné době realizuje na předměstí ruského velkoměsta Petrohradu. Jde o bytový komplex navržený pro vegetariány tak, aby jim umožnil praktikovat zdravý a etický životný styl v komunitě podobně založených lidí.

První a nejdůležitějším podmínkou, jak zde získat byt, je tedy nejíst maso. Zájemci proto absolvují pohovory s realitními makléři, a pokud je nepřesvědčí o tom, že jsou skutečně vegetariány, jejich žádosti není vyhověno.

Ovšem bezmasá strava není jedinou podmínkou, jak se stát obyvatelem vesničky Vedy. Podle developerů bude v obytném komplexu nepřípustné rovněž kouřit a konzumovat alkohol.

“Zásadní na celém tomto projektu je možnost žít a rozvíjet se společně s podobně smýšlející lidmi,” sdělila ruské agentuře Tass manažerka Vedy Maja Podlipskaja. “Pokud jste vegetarián, jste tu vítán,” dodala.

Vesnička Veda má za cíl stát se trvale udržitelnou komunitou, jejíž obyvatelé jsou soběstační, pokud jde o energie, vodu, zpracování odpadu a produkci potravin. V bytovém komplexu bude navíc k dispozici jógové centrum, tělocvična, wellness, obchody, jesle, pečovatelská služba, vzdělávací centrum a vegetariánská restaurace.

Dvě ze sedmipatrových budov již byly dokončeny a další se dostaví ještě v letošním roce. Celý komplex poskytne domov až 210 rodinám.

Veda je prvním vegetariánským bytovým komplexem v Rusku, ale nikoli prvním ani jediným na světě. V Indii se po tomto druhu výstavby volá už od začátku nového milénia. Sen všech vegetariánů se tam dočkal svého zhmotnění už v roce 2012 v indickém městě Čennaí.

Zatímco ruští vegetariáni nad vznikem vesničky Veda jásají, najde se i mnoho těch, kteří ji kvůli řadě restrikcí označují za nejnudnější místo na světě.

http://extrastory.cz/konzumentum-masa-vstup-prisne-zakazan-v-rusku-stavi-ciste-vegetarianske-sidliste.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *