Vědci si hrají na bohy s DNA prasat

Blíží se Transplantace pomocí prasečích orgánů. Zapojí se chovatelé.

Američtí vědci se rozhodli vzít do rukou přírodní zákony a tentokrát je hodlají porušovat tím, že nedostatek lidských orgánů k transplantacím budou pěstovat  v tělech prasat. Vpravili lidskou DNA do prasečích embryí, v nichž má tento postup vytvořit lidské orgány. Březí samice tak v sobě nosí takzvané chiméry – embrya složená ze dvou genetických informací. V ideálním případě budou mláďata vypadat a chovat se jako normální selata. A v opačném případě bude co?

K dodávání prasečích těl se přidal největší světový producent vepřového masa Smithfield Foods, který má bilionové zisky a založil pro tento účel speciální vědeckou divizi. Chce hrát větší roli v dodávání částí prasečího těla pro tyto ,,medicínské“ účely. Smithfield ročně zabije pro masný trh 17. milionů zvířat !

Jak probíhají jejich pokusy? Do prasečího embrya s upraveným DNA vpravili lidské kmenové buňky, které vytvoří slinivku břišní, jež by mohla být transplantována do těla lidského pacienta. V případě úspěchu tímto způsobem plánují pěstovat i ostatní orgány. Ovšem obavy panují nad tím, aby lidské buňky v těle prasete nezasáhly do vývoje i ostatních orgánů, především mozku, čímž by se prasata mohla „polidštit“.

První kroky firmy Smithfield podle ní však spíš půjdou cestou decelularizace prasečích orgánů, tedy jejich vyčištění od existujících buněk a nahrazení lidskými. A vědci nezůstávají jen u prasat, nýbrž se pokouší zasahovat i do rostlin. Například z  listu špenátu odstranili rostlinné buňky za pomocí komplexních metod decelularizace tak, aby po nich zůstaly pouze potřebné základy z celulózy.Tkáně by pak přirozeně do struktury z mezibuněčné hmoty samovolně dorostly zcela samy a mohlo by se začít transplantovat. Využití ke stavbě umělých orgánů těchto rostlinných struktur by bylo volbou etickou oproti využití zvířecích orgánů, a vysoce praktickou. Rostliny také obecně rostou mnohem rychleji než živočichové.

Toto je nový zdroj pro jejich utrpení, které prasata musí podstupovat dnes a denně, jelikož pro lidskou konzumaci se zavraždí ročně zhruba 500 000 milionů tun prasat.

Jedna z velkofarem Smithfield Foods, kterou tajnými drony  roku 2012 nafilmovala  divize Marka Devriese a zjistili otřesné skutečnosti devastujícího zamořování životního prostředí způsobené továrními farmami, včetně neskutečného zápachu šířícího se do okolí. Podívejte se na video. Pokud se vám nezobrazí titulky, jdou nastavit.

Toto je život prasečích samic.Viz. obrázek č.3

Japonští vědci již oznámili, že vytvořili  prasata s geneticky modifikovanými orgány a doufají, že od počátku dalšího roku budou dodávat taková prasata soukromým společnostem.

 

Zde video prasečí farmy Smithfield : https://www.youtube.com/watch?v=ayGJ1YSfDXs&t=191s

Foto: http://yournewswire.com/drones-expose-smithfield-foods-factory-farms/, www.cbsnews.com, https://robertlindsay.wordpress.com/2009/05/30/photos-of-smithfield-foods-granjas-carrol-site-in-la-gloria-mexico/,http://whqr.org/post/coastline-hog-farming-nc-farm-families-and-environmental-justice#stream/0

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama