Naklíčení semen – postup

Semena jsou  koncentrovaná potravina a měla by se jíst pouze v malých množstvích

V Číně jsou klíčky různých semen jako plnohodnotná strava známé již 5000 let.

Měli byste se vyhnout semenům GMO, jelikož jejich výživové hodnoty jsou ovlivněny. Je proto vhodnější nakupovat v bio obchodech, nebo přímo od farem, či zahrádkářů.

Jedná se o proces, kdy ze zárodku rostliny vyrůstá klíček. Dochází k  k enzymatickým pochodům. Klíčivost semen závisí na vnitřních a vnějších podmínkách. Mezi nejdůležitější vnější faktory patří kyslík, teplota, voda i světlo.  Ze semene nejdříve roste směrem dolů kořínek a poté až rostlinka. Ideální zásobárnou  nenaklíčených semen jsou vysoce hodnotné bílkoviny, minerální látky, stopové prvky, tuky, vitamíny a enzymy. Při klíčení  se tyto látky aktivují a zvyšuje se jejich obsah v semenech o 50 – 200 procent.

Do vašeho jídelníčku  přinášejí  klíčky nejen osvěžení a pestrost, ale především mnoho prospěšných látek. Zatímco zelenina nebo ovoce ztrácejí na hodnotě délkou skladování, klíčky jsou stravou bez jakéhokoliv úbytku vitamínů. Podle  výzkumů  biochemiků působí chlorofyl a  nitrilosidy ( vitamín B-17), obsažené v klíčcích proti rakovině. Obsahují dále vitaminy : A, vitaminy skupiny B, C i cenný vitamin E. Jsou bohaté na bílkoviny, obsahují jich dokonce zhruba tolik, jako maso.

Semena ke klíčení : špalda, pšenice, oves, žito, mungo, cizrna, vojtěška, fazole, hořčice,hrách, slunečnice, řeřicha, čočka, ječmen. Prodávají různé směsi na klíčení, které obsahují rozličné druhy semínek.

Jak nakličovat :

Nejdříve semínka dobře opláchnout a asi na 8-12 hodin namočit. Poté slijeme zbylou vodu a propláchneme.Větší zrna, jako je například hrách, mungo nebo fazole je dobré si předem asi na 24 hodin namočit do sklenice s vodou a do víčka udělat několik dírek. Rovnoměrně rozložíme na plochu, nebo vatu, či utěrku a nesmíme zapomínat dolévat vodu, navlhčovat a proplachovat nejméně 2-3 x za den.Klíčení trvá v rozmezí 3-5 dní, podle druhů semínek. Také můžeme semínka vykličovat klasicky v hlíně, které nezapomínáme několikrát za den kropit. Když semínka naklíčí, postupně si odstřiháváme k použití do pomazánek, salátů, na chléb s máslem, nebo konzumujeme přímo.

Nejjednodušší je použití  nakličovací misky, která je velice praktická a stojí cca 180.-Kč, nebo misku nakličovací set, cena cca  350.-Kč. ale použít můžeme i různé jiné pomůcky, jako je vata, nebo utěrka. Také se prodávají misky na nakličování z keramiky.

https://eshop.tescoma.cz/naklicovaci-miska-se-seminky-sense

http://bioapetit.cz/domaci-potreby/770-miska-naklicovaci-set-8594034772917.html

 

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama