Makové mléko

Živiny v makovém mléku

Makové mléko je, podobně jako mandlové, je výrazně zásadité díky vysokému obsahu vápníku (1460 mg ve 100 gramech z něj dělá rekordmana nejen v rostlinné říši). Bohužel vápník z něj není díky chemickým vazbám a antinutričním látkám pro lidské tělo příliš efektivně využitelný. Proto jej také navzdory vysokému obsahu vápníku nenajdete mezi zdroji vápníku pro vegany. Z máku ale můžete získat také významné množství manganu, hořčíku a fosforu, antioxidačně působící vitamin E a vitaminy skupiny B.

Jeho příprava je jednoduchá a využít ho můžete i při vánočním pečení. Makové mléko je výbornou alternativou kravského mléka. Není to však mléko v pravém smyslu slova, jde o čistě rostlinný nápoj.

Využití makového mléka
  • Hodí se především jako samostatný nápoj, na přípravu různých koktejlů nebo do kaší a müsli.
  • Pro nevýraznou chuť a řídkou konzistenci se příliš nehodí pro vaření.
Ingredience: 

150g máku
1l čerstvé vody

Postup: 

Mák zalijeme přiměřeným množstvím vody a necháme alespoň 4 hodiny (nejlépe přes noc) namáčet při pokojové teplotě. Ideálně je také, pokud „jdeme okolo“ zamícháme, aby dobře nasákla tekutinu. Část semínek pravděpodobně zůstane plavat na hladině. Většinou jde o prázdné slupky, které mohou způsobovat hořkost. Nelitujte tak, že je vylejete i s vodou, ve které se mák namáčel. Ta totiž obsahuje tzv. antinutriční látky a také prach a drobné nečistoty. Slévání vody není zrovna v případě tak malých semínek zrovna snadný úkol. Část namáčené vody vám pravděpodobně zůstane.

Mák přemístěte do mixéru, zalejte nejdříve cca 1 hrnkem vody a rozmixujte na hustější pastu bílé barvy. Podle dalšího využití můžete rovnou přidat sušené ovoce (rozinky, datle, meruňky) nebo čerstvý banán, které „mléko“ osladí. V opačném případě vás chuť spíše zklame. Dořeďte vodou na požadovanou hustotu a ještě vše chvíli společně mixujte.

Skladování makového mléka

Nakonec vše přeceďte přes sítko nebo plátno. Pokud mléko nespotřebujete, můžete jej uschovat do 48 hodin v lednici. V chladu se oddělí pevnější tučná část od vody, což je zcela přirozený proces. Mléko stačí protřepat nebo promíchat.

Bez cezení se mixovaná směs výborně hodí na zalití cereálií ke snídani. Zbytek přecezeného máku  můžete využít do kaše, dezertů či sladkého pečiva. Počítejte však s tím, že většina cenných živin se uvolnila do mléka.

https://www.vegmania.cz/recepty/makove-mleko

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *