Švestky léčivé účinky a recept na klevelu

Plody slivoně jsou pod názvy švestky- slívy- kadlátka

Konzumují se syrové, konzervované mražením nebo kompotované, vyrábějí se z nich povidla, nebo klevely.

Mají úžasné léčivé účinky na lidské zdraví. Nejsou velkým zdrojem vitamínu C, zato velké zdroje vitamínů B a také vitamin H, který je nezbytný pro látkovou přeměnu v těle. Dále vitamín E, což je silný antioxidant, chránící buňky lidského těla před poškozením. Švestky vám pomohou  při léčbě jater, ledvin i krevního oběhu. Pomáhají také srdci a cévám, snižují cholesterol, neocenitelné jsou při střevních potížích a zácpě. Pokud vás trápí revma, nebo bolí klouby jsou švestky také dobrým pomocníkem. Zmírňují totiž bolesti. A poslouží vám i sušené.

Obsahují velké množství vlákniny, která má čistící schopnosti a tak jsou vhodné k detoxikační kůře, při které konzumujeme pouze švestky a pijeme vodu.

Švestky jsou spolehlivé projímadlo.

Dobré je, před jídlem sníst 2.3 švestky, nebo vypít sklenici švestkové šťávy z kompotu. Sušené přes noc namočte a další den konzumujte a to i vodu ve které byly namočeny.

Recept na švestkovou klevelu 

Ingredience :

  • švestky (asi 1-2 kg)
  • cukr (nejlépe třtinový) půl kg
  • polévkovou lžíci mleté skořice
  • 3 hřebíčky
  • 2-3 lžíce rumu(nemusí být)

Postup:

Švestky omyjeme, necháme okapat, pak vypeckujeme a dáme do hrnce. Podlijeme asi litrem vody a vaříme než změknou. Přidáme cukr, skořici, hřebíček a vaříme ještě 15 minut. Na konci přimícháme rum a rychle horké plníme do sklenic. Pokud máte šroubovací víčka, stačí otočit dnem vzhůru, ponechat do vychladnutí a nebo sterilizovat v hrnci ponořené ve vodě 15 min.

Tato klevela je krásně provoněna kořením a je vynikající na lívance, nebo palačinky.

Dobrou chuť vám přeje Vesmír

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama