Lidé z této planety

Každý jsme individuální bytost

Do lidských vlastností jsme si postupem času začlenili podřizování se různým vůdcům, učitelům, vedoucím, guru, rádcům, kazatelům a prostě rádoby autoritám. Ale proč? Od malička nás k tomu vedou rodiče, školy, systém a náš životní styl. A když jsme dospělí a nevíme kudy kam, nebo nám leze krkem společnost jako taková v jejím celku, tak začneme hledat.

Začneme hledat ve společnosti, protože málokdo žije sám v přírodě bez kontaktu s druhými lidmi. Hledáme u nejbližších rady, informace a pak se vydáváme na sociální sítě, kde nás to šílené množství pohltí natolik, že jsme nadšeni tím vším, co můžeme změnit, jak můžeme postoupit abychom se cítili lépe. Pouštíme se do různých experimentů, lítáme po přednáškách, absolvujeme semináře, hltáme alternativní zdroje informací a ocitáme se ve světě chaosu.

Chceme znát a poznat, i vyzkoušet vše, co ,,trh“ nabízí. Pokud jsme při penězích, tak je to šňůra nových námi nepoznaných věcí. Některé z nich si možná osvojíme a stávají se pro nás modlou. S úžasem a chtěním po přechodech do jiných vibrací se snažíme nic nepromeškat a nic nepřehlédnout. Začneme žít v jiných sférách bytí, které můžeme přirovnat snění v bdělém stavu. Jsme pohlceni do proudu dění, kterého se účastní již mnoho  lidí a tak si připadáme dobře, že jdeme s proudem a vlastně pro systém proti proudu, jelikož ten není spojen s alternativou, žel naopak. A tak vybočujeme z cest, po kterých jde společnost a připadáme si důležití o poznání, které do sebe nakládáme jedno za druhým.

Čas běží a my stále někoho posloucháme, něco děláme, někam podle instrukcí jiných se ubíráme směry, které nás pohlcují do sebe. Hlava nám jde kolem, ale to připisujeme stavu poznání, nebo dokonce osvícení.

Nikdo nenaslouchá sobě, nedívá se do své vlastní duše, neslyší vlastní vnitřní hlas a nejde po své cestě. Ztrácí se sám v bludišti, které zná dopodrobna, ale myslí si, že ho musí někdo vést. Domněnka, že sám by nezvládl to co chce, nebo se nedostal k té správné změně je zcestná.

Každý jsme individuální bytostí, ovšem se stejnými potřebami, nezbytnými pro život a to další? Naše duše a myšlení dokáží divy, jen se přimět k vnímání a naslouchání sebe sama.

Foto:globe-views.com/dreams/people.html

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama