Způsoby využití Himalájské soli

Himalájská sůl se od ostatních druhů soli velice liší

Unikátní je především svou chutí a zdravotními účinky. S lidským organismem má 84 společných přírodních minerálů a složek. Ty se v soli vyskytují v koloidní formě, což znamená, že jsou velmi malé a tím pádem snadno vstřebatelné pro naše buňky.

Důvody, proč používat přírodní himalájskou sůl:

Minimalizuje běžné příznaky stárnutí.

Podporuje činnost krevních cév.

Přispívá ke správné funkci krevního oběhu.

Vyrovnává hladiny vody v těle a zajišťuje její efektivní působení v organismu.

Vyrovnává hladiny cukru v krvi. Zvyšuje kvalitu kostí.

Přispívá celkovému zdraví dutin v oblasti čela a nosu a snižuje jejich náchylnost k zánětu.

Přirozeně podporuje kvalitu spánku.

Vyrovnává hladiny pH v buňkách, včetně těch mozkových.

Usnadňuje vytváření buněčné energie.

Podporuje střeva v lepším vstřebávání živin.

Prospívá zdraví ledvin a žlučníku.

Zmírňuje intenzitu a četnost křečí.

Stimuluje zdravé libido.

Usnadňuje dýchání.

Během studie z roku 2001 byly pozorovány účinky himalájské soli u subjektů, kteří si ji přidávali do pitné vody. U těchto účastníků si vědci povšimli pozitivních změn v jejich organismu, které zahrnovaly zlepšení dýchání, krevního oběhu a různých funkcí nervového systému. Účastníci studie dále uvedli, že zaznamenali lepší schopnost koncentrace, zkvalitnění spánku, úbytek na váze a rychlejší růst vlasů a nehtů. Sodík v krvi vám navíc pomůže lépe zvládat stres a úzkost. Sůl také navyšuje vaše hladiny oxytocinu, antistresového hormonu, který zklidňuje tělo a zmírňuje úzkost, což opět vede k lepšímu spánku. 16 produktů a způsobů využití himalájské soli 1. Mletá himalájská sůl Skvěle nahradí běžnou kuchyňskou sůl. 2. Sůl do koupele Koupel obohacená himalájskou solí umožní vašemu tělu efektivně absorbovat všechny potřebné minerály kůží, na buněčné úrovni. 3. Solný inhalátor Inhalace himalájské soli vám pomůže zmírnit projevy plicních zánětů, příznaky astmatu, alergií i běžného nachlazení. 4. Solné cihly Mohou být použity pro servírování a vystavování jídla. Namražené solné cihly udrží nízkou teplotu po několik hodin, díky čemuž jsou ideální k prezentaci masa, sýrů a ovoce.
5. Solné lampy Mohou být použity pro zpříjemnění prostředí – eliminaci pachů, bakterií a prachu. Také do místnosti uvolňují negativní ionty, které osvěžují vzduch. 6. Mísa s himalájskou solí Podobně jako solné lampy, mísy naplněné himalájskou solí efektivně odstraňují pachy a osvěžují vzduch. 7. Solné krystaly Z velkých solných krystalů se vyrábí sole. Jedná se o vodu, ve které je rozpuštěné maximální množství minerálů. Jednoduše přidejte čajovou lžičku sole do sklenice vody a vypijte. 8. Solný peeling Slouží k odstranění odumřelých kožních buněk. Na vlhkou pokožku naneste malé množství solného peelingu a jemně ji masírujte. Poté kůži opláchněte a osušte. 9. Solný masážní váleček Jemně s ním přejíždějte v okolí páteře pro uvolnění stresu a aktivaci akupresurních bodů. 10. Antiperspirační kámen Himalájská sůl má antibakteriální vlastnosti, které zastavují tvorbu bakterií zodpovědných za pach potu. 11. Solné mýdlo k odstranění odumřelé kůže a mineralizaci těla. Pokud je příliš hrubé, zabalte jej do žínky. 12. Solné dlaždice Často je najdete v lázních, slouží k relaxaci unavených nohou. Lze je použít jen tak, nebo je předem nahřát. Nahřejte dlaždice podle instrukcí na obalu, na podlahu položte ručník a na něj umístěte kameny. 13. Hmoždíř a palička Vynikající k drcení koření a bylinek spolu s himalájskou solí. 14. Solná miska V této misce můžete servírovat zmrzlinu se špetkou slané chuti. Lze ji také nahřát v troubě a servírovat v ní dušené maso nebo zeleninu. 15. Solný panák V této “sklence” můžete podávat jakýkoli drink, kde je sůl vítaným doplňkem. 16. Solná sklenička Jednoduchý způsob, jak získat potřebné minerály. Prostě si nalijte “sklenici” vody a vypijte ji.

odkaz:http://www.radostnezpravy.cz/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *