Záchranná taška pro případy nouze

Je dobré ji mít sebou na cestách

Je jedno, zda cestujete autem, letadle, autobusem, je třeba si zabalit následují potřebné věci do jedné tašky, aby jste měli vše při ruce a byli připraveni. Sice se nedá nosit v kapse jako krabička poslední záchrany, ale je dobré ji mít na vhodném místě, aby jste ji mohli v případě nutnosti okamžitě použít.

V této tašce byste měli mít palivo, skládací vařič, potraviny, igelitový pytel, signalizační vybavení a tužkovou svítilnu na baterii. Níže se seznámíme s jednotlivými věcmi, které je dobré všechny dát do jídelní misky, která předměty ochrání a také s dá použít  jako nádoba při vaření. A pozor, cokoli z této tašky použijete, nezapomínejte ihned doplnit.

Záchranná taška by měla být vyrobena z nepromokavého materiálu s přezkou, která se neotevře a dobrá poutka. nezapomínejte, že v ní máte  signální předměty a proto je třeba s ní zacházet opatrně.

Jídelní miska, neboli ešus se v dnešní době vyrábí i z nerezu a je tedy lepší, než ty staré hliníkové. Palivem jsou myšleny tablety na podpal, např. Pepo a ty používejte pouze, když nemáte dřevo. Také lze zakoupit malý skládací vařič. viz. obrázek č.1-2.

Svítilnu vyberte co nejmenší například jako je na obrázku č.3 a baterie v ní ponechte, jen je obraťte,aby se vám v případě nechtěného zapnutí nevybily. Zápalek není nikdy dost a proto si jich zabalte co nejvíce. Nejlépe do vodotěsné krabičky, třeba od léků, obr.č 8.

Signální rakety obr. č.4 se hodí v případě nouze na upoutání pozornosti, například v husté oblasti. Je dobré mít červené a zelené minirakety obr. č. 5 a odpalovač obr. č. 6  ale né větší, než je plnící pero. Při manipulaci buďte velmi opatrní a neplýtvejte s nimi.

Potraviny vyberte takové, co jsou trvanlivé, lehké a potřebné. Je dobré mít zabalený čaj, cukr i sušené mléko. Dále sušenky, sušené maso,  čokoládu a sůl.

Igelitový pytel velkých rozměrů 200 x 60 cm se dá použít v případě zimy.

 

Informace čerpány z knihy SAS -Příručka jak přežít

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *