Vladimír Hron se narodil 25. června

Vladimír Hron  je český moderátor, zpěvák, komik a imitátor. Za své působení získal několik televizních cen TýTý.

Po vystudování gymnázia v rodném Mostě dvakrát neuspěl při přijímacích zkouškách na  DAMU, přesto dostal angažmá jako loutkoherec v mosteckém Divadle Rozmanitostí (1988–1992). Vedle loutkoherectví se věnoval zpěvu v tanečním souboru Renesance (1987–1993), který působil v nedalekém  Litvínově.

Moderátorské profesi se věnuje od roku 1992, kdy byl přijat do vysílání soukromého Rádia Most. Zde působil do roku 1996, kdy přešel na volnou nohu a začal se plně věnovat bavení publika na veřejných kulturních akcích. Zpočátku pracoval v rodném Severočeském kraji a díky výhře v pořadu TV Nova (Liga gagů) si jej v roce 1997 všiml Stanislav Procházka ml., pod jehož vedením začal působit v celé republice, a to tak úspěšně, že v roce 1998 vyhrál hlavní cenu festivalu Haškova Lipnice.

2000–2007

Manažerská práce Stanislava Procházky ml. a cílená práce Vladimíra Hrona zavedla až do kanceláře významného českého režiséra české hudební zábavy  Františka Poláka . Několik schůzek na Kavčích horách dalo vzniknout pořadu „ Abeceda hvězd“, který v roce 2000 odvysílala Česká televize (součást pořadu Šance, který uváděl Miroslav Vladyka společně s Josefem Dvořákem) a který Vladimíra prosadil mezi televizní baviče. V roce 2005 podle debutové show režisér František Polák pojmenoval stejným názvem hudebně-zábavný pořad.

2008–2019

Show Abeceda hvězd navštívila mimo Evropy africký, asijský i americký kontinent.

Moderoval nejprestižnější akce na území Čech i Slovenska.

Hostoval v mnoha zábavných pořadech napříč televizními i rozhlasovými stanicemi v Čechách a na Slovensku.

Charita

Hron dlouhodobě spolupracuje s charitativními a veřejně prospěšnými společnostmi, kupř. Fond pro opuštěné a handicapované děti, Dejme dětem šanci, Mediatábor nebo s projektem Seniorpas, který podporuje volnočasové aktivity seniorů.

 

zdroj:https://cs.wikipedia.org/ foto: https://www.ticketportal.cz/event/Vladimir-HRON

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *