Mikrovlné trouby – škodlivost

Skvělý pomocníci , nebo dokonalá technologie versus zabijáci ?

Je to již přes dvacet let co se mikrovlnná trouba začala v domácnosti poprvé používat celkem masově. Lidé byli doslova uneseni z toho, jak funguje a jaký je to úžasný pomocník v domácnosti, který vám za pár minut ohřál jídlo. Postupem času se vyráběly dokonalejší mikrovlny s možností i vaření potravin. Jedinečný vynález, že? Ovšem v  souvislosti s oblibou ale vznikalo stále více článků na téma škodlivost mikrovlnek.

Počínaje rokem 1957 až donedávna pak prováděl studia na tomto poli zejména Institut pro rádiové technologie a další vědecká pracoviště bývalého Sovětského svazu. Také v Německu probíhala studia na výzkumy škodlivosti mikrovlnného záření.

Společná zjištění německých a ruských výzkumníků mikrovln lze zařadit do zhruba tří kategorií: rakovinotvorné účinky, vlivy na výživovou hodnotu potravin a biologické účinky vystavení lidského organismu mikrovlnným emisím.

Mikrovlnný ohřev jednak  způsobuje, že takto ohřátý pokrm chutná jinak, než kdyby byl připraven třeba na sporáku, a to z toho důvodů, že z pokrmu postupně zmizí voda, pokud ohřev v mikrovlnné troubě přeženete. Při ohřevu  např. na plynovém sporáku, se povrch potraviny tzv. “připeče”, čímž se uzavřou póry na povrchu potraviny, které zabrání úniku vody a vodních par z potraviny. Jídlo si tak ponechá tzn. uchová si právě tu vodu. Při mikrovlnném ohřevu k zapečení pórů na povrchu potraviny ale nikdy nedojde a voda se rovnoměrně zevnitř pokrmů odpaří ven. Jídlo potom nechutná dobře, protože je suché, bez vody uvnitř a energie z takto ohřátého pokrmu není žádná, je to, jakoby jste jedli tzv. mrtvé jídlo.

Následující změny vystavených mikrovlnám byly pozorovány na potravinách.

Mléko a obilniny: v bílkovinných sloučeninách obsažených v mléce a obilných zrnech vznikají rakovinotvorné látky.

Maso: během přípravy v mase vzniká známý karcinogen d.

Zmrazené potraviny: použití mikrovln k rozmrazování potravin má za následek změny štěpení glykosidů.

Proteiny: v proteinech dochází k aktivní destabilizaci bimolekulárních vazeb.

Zelenina: už extrémně krátké vystavení syrové, vařené nebo zmrazené zeleniny mikrovlnám mění štěpení alkaloidů.

Důsledky pro lidské tělo

Mozek: účinky zbytkového magnetizmu mohou vystavit  receptory v mozku vlivu umělých mikrovlnných vysokofrekvenčních polí.

Zažívací systém: dochází ke štěpení potravin a  vyvolává poruchy trávení.

Krev: V krevním séru osob, které požily mikrovlnami připravenou potravu bylo pozorováno vyšší než normální procento rakovinových buněk.

Lymfatický systém: V důsledku chemických změn v potravinových substancích se objevují poruchy funkcí lymfatického systému.

Volné radikály: v rostlinných substancích, zejména v syrové kořenové zelenině vznikají rakovinotvorné volné radikály.

Zvýšený výskyt rakoviny žaludku a střev: bylo pozorováno staticky vyšší procento rakovinových růstů v těchto orgánech.

Biologické účinky mikrovln

Nejedná se pouze o škodlivost v přímé souvislosti konzumace jídla z mikrovlnek , jelikož Rusové při experimentech s vysoce sofistikovaným vybavením odhalili, že lidé mohou být mikrovlnami nepříznivě postiženi aniž by jedli jídla vystavená mikrovlnnému záření.

Tak pouhý vstup do energetických polí v okolí těchto zařízení má výrazně škodlivé vedlejší účinky. Na základě takto získaných poznatků došlo v roce 1976 k zákazu veškerých mikrovlnných zařízení zákonem.

Účinky pozorované u lidí nepřímo vystavených mikrovlnám:

Postupný kolaps vitálního energetického pole: u osob zdržujících se poblíž zdroje mikrovln, například u zapnuté mikrovlnné trouby, dochází k oslabení vitálních energetických polí.

Hormonální nerovnováha: tvorba hormonů a udržování hormonální rovnováhy u mužů i žen se postupně zhoršuje a nakonec přeruší.

Snížení energie buněk:  u lidí v blízkosti těchto aparátů klesá elektrické napětí v  krevních buňkách  a v lymfatické tekutině, tím tak dochází k jejich poškození.

Destrukce mozkových obvodů: elektrické impulsy  mozku degenerují a selhávají.

Snížená vitalita: lidé, zvířata a rostliny v okruhu do 500 metrů od provozovaného zařízení trpí dlouhodobou a kumulativní ztrátou vitality.

Poškození nervové soustavy a lymfatického systému: v celém nervovém systému a mízní soustavě se tvoří permanentní „depozity“ zbytkového magnetizmu.

Duševní poruchy: ztráty paměti a schopnosti koncentrace, snížení emočního prahu, zpomalení myšlenkových pochodů a přerušovaný spánek.

A tak v okamžiku, kdy sami můžeme rozhodovat o použití mikrovlnného záření je na každém jednotlivci, zda se rozhodne těmto neviditelným elektromagnetickým zabijákům vyhýbat.

Co to znamená v praxi ?

– nepoužívat mikrovlnnou troubu
– netelefonovat s mobilem přímo u hlavy
– hlídat intenzitu domácího wi-fi a vypínat/zapínat jen s PC
– nemít v blízkosti mobilní a jiné mikrovlnné a datové vysílače

 

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama