Měsíc v úplňku

Měsíc je na opačné straně od Země než Slunce

Pro pozorovatele je tak měsíční disk  ze Země plně osvícen,vypadá jako obrovská lampa osvětlující noční oblohu. Ovšem vidíme stále stejnou tzv.přivrácenou stranu měsíce. Zatmění měsíce nelze pozorovat při každém úplňku, jelikož Měsíc probíhá nad, nebo pod zemským stínem. Protože je oběžná dráha Měsíce kolem Země skloněná proti oběžné dráze.  Při úplňku je výrazně snížena možnost sledování hvězd a jiných nebeských objektů, neboť odražené světlo Měsíce přezáří světlo většiny hvězd.

Účinky Měsíce v úplňku

Úplněk je považován za nejmagičtější fázi měsíce. Měsíc je vládcem znamení Raka a probouzí emoce a zvyšuje agresivitu, také magické rituály je často nutné provést právě za úplňku. Vlkodlaci se obvykle právě o úplňku mění do zvířecí podoby. O úplňku je prý víc sebevražd a zranění, nehod, havárií a vzhledem k vyšší podrážděnosti a nervozitě dochází ke konfliktům a fyzickým napadením.

Lidské tělo ze 75 % tvoří voda, takže by Měsíc a především úplněk mohl přitahovat i vodu v našem těle. Příliv a odliv je při úplňku a novu nejsilnější. Proto v těchto dnech lidé pociťují všechny emoce intenzivněji a nejsme tzv. ve své kůži. Mnoho lidí trápí bolesti hlavy a platí ,,pravidlo“, že to, co bolí, bolí při úplňku mnohonásobně více. Ať jde i o klouby, jizvy, či poúrazová zranění, včetně zraněných duší.Pozor na zranění, která se hojí velmi špatně.Lidé také trpí zvýšeným strachem a obavami, to znamená, že Měsíc v úplňku velice působí na lidskou psychiku a také na zažívací problémy.

Před úplňkem se nedoporučují operace, jelikož dochází často ke komplikacím. Také náš spánek je špatný a to z důvodu nejen špatných, živých snů, častého se probouzení, ale také z přítomnosti měsíčního světla, které tak brání tělu vylučovat melatonin. Studiemi bylo prokázáno, že lidé při úplňcích naspí méně o 19 minut. Hladiny melatoninu jsou silně závislé na střídání světla a tmy. Jeho produkce je největší právě během tmy a maxima dosahuje mezi druhou a čtvrtou hodinou noční.

Pokud si potřebujete ,,nabít“ své ochraňující předměty, jako jsou kameny, talismany, orgonity, drahokamy aj., je dobré využít právě Měsíce při úplňku. Kdo si vodu čistí šungitem, nezapomeňte na jeho vyčištění a dobití v tuto noc. Kdo se léčí bylinkami, tak nezapomeňte jít na léčivé byliny, protože jejich síla je v tuto chvíli nejvyšší. To věděly už naše babičky.

Vyvarujte se celý den den před úplňkem hádkám, jelikož by vás některé výroky mohly mrzet. Ovšem hádek a konfliktů bychom se měli zbavit zcela, oprostit se od negativních vibrací, které nám velmi škodí. Důležitá rozhodnutí a jednání odložte na později, jelikož byste si mohli svou impulzivitou uškodit.Obecně se dá říci, že tento den není vhodný pro velké změny v těle ani mysli. Spíše je dobré si lehce zacvičit, zameditovat a harmonizovat své tělo. Je dobré si udělat očistu- detoxikaci.

Vaše tělo bude reagovat větší únavou a také počítejte s tím, že tělo bude všechno, co sníte, proměňovat na tuky.

Magickému kruhu úplňku se odedávna připisují zvláštní účinky a není to jen mýtus. Roste i aktivita zvířat, která jsou nepokojná a agresivnější, k mnohým pokousáním dochází právě při úplňcích. Včely se rojí a například houby rostou jako divé.

Obecně se dá říci, že tento den není vhodný pro velké převraty v těle ani v mysli. Naopak si například zacvičte jógu a harmonizujte tělo a využijte meditačními technikami doplnění energie z tohoto úžasného přírodního zdroje. Stačí, když  usednete do přírody, také v parku na lavičku, nebo i k oknu a necháte do sebe proudit energie z Vesmíru.

Pozor na tzv. rychlá vášnivá vzplanutí. Úplněk může v tomto ohledu zapříčinit pouze přelud a vybraný člověk nemusí být ten ideální. Raději je dobré brát vše s rezervou a nadhledem.

30.4. 20185 Úplněk ve Štíru
S příchodem úplňku ve Štíru pocítíte touhu rozuzlit staré problémy a křivdy. Máte velikou naději, že rozlousknete podstatu věci. Možná dokonce pochopíte své jednání. Úplněk ve Štíru je vhodný pro započetí studia. Nelze vyloučit ani zdárné dokončení dlouhodobého projektu. Samozřejmě lze počítat s vášnivými prožitky, bohužel jen krátkodobými.

Noc v úplňku je prý natolik magická, že vám splní každé přání. Potřebujete kousek papíru, na který své přání napíšete. Důležité je nepoužívat slova, jako jsou nikdy, nebo navždy. Pak už nezbývá, než papír spálit. Samozřejmě, že za úplňku!

Foto: www.modrykonik.sk

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama