REIKI – životní energie

 Reiki energie je nejjednodušší přírodní metoda. Její sílu lze užít kdekoliv, kdykoliv a pro cokoliv, působí na všech úrovních: fyzické, duševní, emocionální i na duchovní. Princip reiki spočívá v práci s energiemi, vyrovnává energii v těle a nachází příčiny naší nemoci. Zmírňuje emoční i psychické potíže. Napomáhá regeneraci organismu, a proto se v některých zemích používá jako podpůrná léčba klasické medicíny. Pro mnoho lidí je přijímání a dávání reiki velkým zážitkem. Ten, kdo reiki dává, je jen nástrojem = kanálem této energie, přes který tato energie proudí.

Na internetu je spousta „reiki kurzů“, na které se můžete přihlásit. Ceny se od jednotlivého stupně zvyšují (do prvního stupně můžeme být zasvěceni v době jednoho dne, cena je přibližně 1000,-)

Ten, kdo je na reiki naladěn, energii má stále, tudíž si nemůže ublížit ani nijak uškodit tím, že pomáhá druhým. Lidské tělo ovlivňuje energetické pole. Pokud je toto pole u člověka poškozeno, tělo se tomu musí přizpůsobit a tím vzniká nemoc. Reiki léčitel prostřednictvím rukou do poškozeného energetického těla dodává znovu energii. Tělo pacienta/člověka tuto energii použije k uzdravení. Postupně se tak nemoc nebo zraněné části těla hojí a to tak, že tato léčivá energie proudí sama do těch míst, které ji potřebují nejvíce.

 Reiki má 3 stupně:
REIKI I.
– První stupeň umožňuje člověku odstraňovat blokády, zbavovat samotné tělo škodlivin a obecně tělo naučí přijímat pozitivní energii.
REIKI II.
– Druhý stupeň výrazně pomáhá zlepšovat a zdokonalovat možnosti samoléčby. Zvýší se intenzita pozitivní životní energie, zkrátí se doba léčby a „žák“se naučí zacházet s ochrannými znameními. Pokud žák docílí zasvěcení do druhého stupně, je schopný reiki posílat v prostoru i čase (konkrétním lidem na dálku, do minulosti i budoucnosti).
REIKI III.
– Třetí stupeň reiki je mistrovský. Žák je na zasvěcení do třetího stupně připraven pouze tehdy, když umí odpovědně pracovat s energií a jejich příslušnými technikami. Žák obdrží znamení jako nejvyšší symbol síly. Po zasvěcení může nový Mistr učit a zasvěcovat další zájemce o reiki.

Využití reiki:
LIDÉ
(zlomeniny, popáleniny, záněty)
ROSTLINY
Stačí na několik minut přiložit ruce na květináč opakovaně několikrát za den. (snižuje potřebu hnojiv a prostředků proti škůdcům)
ZVÍŘATA
Zvířata jsou velmi citlivá na přijímání reiki, zvláště kočky lze působit přímo přikládáním rukou. Některá zvířata sama vycítí, kdy mají energie reiki dost, energií je tak nemůžeme předávkovat.
POTRAVINY
Působením na potraviny je možné měnit jejich výživovou hodnotu. Reiki odstraňuje z potravin škodliviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *