Zatmění měsíce v úplňku 27.7.2018

V pátek bude nejdelší zatmění měsíce v tomto století

Bude to nejdelší úplné zatmění měsíce ve 21. století a bude trvat téměř dvě hodiny. Nejkratší zatmění trvalo 4 minuty a bylo v roce 2015.

Toto zatmění přichází ve stejnou noc, kdy Země prochází mezi sluncem a Marsem. Měsíc se Zemí budou natolik vyrovnány v zákrytu svým umístěním v kosmu, což způsobí zatmění, jelikož zemský stín padne na celý měsíc a ten bude od slunečního světla červený a Mars bude zase mnohem jasnější, než v roce 2003 a také bude mít červenou barvu.

Viditelný tento úkaz bude nejlépe z východní polokoule Země. Od nás pozorovatelný začne po deváté večer a skončí po jedenácté. K pozorování je lepší vyjet mimo města, nad kterými  je světelný efekt a ten pokrývá oblohu oranžovou barvou a vesmír přes něj není vidět. Dokonce bude viditelná i mléčná dráha.

Až další generace  bude moci opět pozorovat tento vesmírný úkaz v roce 2123 a tak si ho nyní nenechte ujít.

Dojde k přechodu vlivu znamení Kozoroha do znamení Vodnáře a tím se odstartují velké změny  a to nejen vesmírné, či planetární, ale působení této energie a vlivů budeme pociťovat i my. Dojde k mnohým změnám a je na nás, jak se s tím vším vyrovnáme. Bude mnohem snazší, když použijeme svůj dokonalý smysl a to ten šestý, neboli intuici. Mohou přijít nejen radostné změny, ale i nepříjemné skutečnosti se kterými nám nezbývá, nežli se vyrovnat, abychom mohli pokračovat dále bez toho, stále se ohlížet dozadu a trpět minulostí. Je čas přijmout změny a vyrovnat se s tím co bylo, proto, aby naše začátky mohly kumulovat a stávat se reálnými. Nikdy není pozdě a tak vnímejte vaše vnitřní rádce a neplýtvejte energií.

Protože Černá Luna bude mít velký vliv na lidské emoce, dostihne nás svědomí, výčitky, prohřešky a na nás bude tyto nepříjemné záležitosti vyřešit. Je třeba to napravit, aby naše tělo a mysl dosáhlo klidu a vyrovnání k další cestě. Ublížili jste někomu? Spojte se s ním a omluvte se mu, požádejte o odpuštění a nebojte se přiznat vaše chyby. Jinak nedojdete k míru duše a budete se neustále trýznit svědomím a sebeobviňováním. Toto období zatmění měsíce otevírá staré rány a je třeba je zahojit a vyléčit.

Při těchto energetických vlivech je dobré  nečinit rozhodnutí, kterých bychom mohli poté litovat. Náš úsudek může být zkreslen a to mohou jiní využít. Nechte si rozhodování projít hlavou a nepodepisujte, neuzavírejte žádné smlouvy, nekupujte nemovitosti, vyhýbejte se alkoholu a drogám. Dopřejte si co nejvíce odpočinku a času pro sebe. Věnujte se tomu, na co jste neměli čas a také blízkým, které opomíjíte. Už tak budou tyto dny náročnější něž-li jiné a tak se snažte řešit vše v klidu a s úsměvem. Nerozčilujte se nad malichernostmi a neřešte zbytečnosti.

Nedoporučuje se žádný lékařský zákrok, pokud to není ovšem pro život nezbytné.

Co se týče bylin, tak jejich kořeny mají větší sílu a proto je vhodné je sbírat, ale sušení nadzemních částí nechte na později. Není dobré řezat stromy a keře, ani zaštipovat květiny, či zeleninu. Nejen lidé, ale i rostliny a zvířata jsou v těchto dnech mnohem citlivější.

Na pozorování významného vesmírného úkazu už láká řada hvězdáren.

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama