Léčivá síla stromů

Když vkročíte do lesa, obklopí vás majestátní ticho a klid, je vám najednou lépe, špatné myšlenky vás opouštějí a tělo i mysl se dostávají do pohody.Jde o souznění s přírodou, která nám nabízí možnost čerpat léčivou energii ze svých zdrojů. Stromy v sobě ukrývají mohutnou sílu, která může pomoci při různých problémech.

Většina z nás zažila na  vlastní kůži to ozdravné působení takové procházky po lese. Jak se po ní cítíme dobře a máme perfektně vyčištěnou hlavu. Samotné stromy mají léčivou sílu a to nejen všeobecně. Jednotlivé druhy dokáží působit i na specifické typy onemocnění. Už jen pohled na stromy působí výborně na psychiku, protože zelená barva prokazatelně uklidňuje. Stromy jsou však živé organismy a jsou nám schopny předat svou energii. Je to víceméně podobné tomu, jako se používají zvířata k různým léčebným terapiím.

Léčivé moci stromů si byli vědomi už naši předci. Ve všech kulturách se snažili lidé navazovat se stromy kontakty a utíkali k nim nejen pro ochranu před šelmami či deštěm, ale také k nim chodili pro rady. Například Slované si budovali celé posvátné háje a stromy považovali za prostředníky mezi nebem a zemí.

Při takové terapii, či autoléčbě stromy je dobré nemít na sobě kovové spony, ozdoby, šperky a řetízky, které narušují energetické pole.
Vybereme si strom, který je pro nás svým způsobem zajímavý a výjimečný nebo je v našem znamení zvěrokruhu. Prostě strom, který nás přitahuje a je dostatečně vzrostlý a silný. Zhluboka dýchejte, zavřete oči. Dotýkejte se stromu a najděte si svůj způsob jak přijímat tuto blahodárnou energii. Meditujte nebo jen prostě relaxujte a hlavně se uvolněte. Důležité je, aby vás nikdo nerušil.
Dobré je, dotýkat se stromu čelem, rukama a špičkami bot. Pokud počasí  dovolí je lepší být na boso. Energie je tak silnější.

 

Jednotlivé druhy stromů a jejich blahodárná energie :

Dub

Pokud hledáte odhodlání či odvahu, nechte na sebe působit právě tento strom. Dubová kůra je také důležitým a známým léčebným prostředkem. Obsahuje hodně tříslovin, které stahují cévy, zastavují krvácení z dásní, ale působí i proti zánětům v ústech a krku.

Bříza

Tento strom zahání chmury a navozuje dobrou náladu. Obejmete-li kmen břízy, docílíte klidu a celkového posílení. Z mladých březových listů si můžete připravit odvar, který je přímo elixírem zdraví a krásy. Čaj z březových lístků prospívá močovému měchýři, ale i slinivce.Také ulevuje kloubům při revmatických potížích.

Borovice

Stromy borovice působí klid na zlost, stres a nervozitu. zklidňují naší mysl. Borovice pomáhá navrátit emocionální rovnováhu i posílit paměť. Má také antiseptické účinky, léčí a chrání před infekcemi.

Jedle

Říká se jí královna lesa, symbolizuje majestát, stálost a také trpělivost. Pomáhá lidem,  kteří stále spěchají, chybí jim vnitřní klid a vitalita. Léčivou částí stromu jsou mladé výhonky a jehličí, z nichž se vyrábí sirup s vysokým obsahem vitamínu C.

Vrba 

Říká se jí Japonský topol a když má člověk smutnou náladu, neměl by volit k energii tento strom, jelikož jeho energie míří přímo na srdce. Jestliže budete přistupovat k vrbě pro energii, nikdy to nedělejte ve zlobě. Pokud chcete, aby se vám splnilo tajné přání, jděte k vrbě, uvažte na ní uzlík a přitom odříkejte, co si přejete. Když se vaše přání splní, vraťte se k vrbě a uzlík rozvažte. A pozor, nezapomeňte vrbě poděkovat a samozřejmě ji nechat dárek !!

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama