Mouka z kopřiv

Přátelé, už jste slyšeli o kopřivové mouce?

S touto novinkou jsem se před několika týdny seznámila a myslím, že je to skvělá věc.

V minulém článku jsem vám popisovala, jak dělám kopřivové knedlíky, třeba už jste někteří z vás vyzkoušeli. A nyní s kopřivami pokračuji, protože každou chvíli budou kvést a chtěla bych si letos ,kromě toho, že se pustím do výroby kopřivové mouky,nasbírat i kopřivová semínka, o kterých jsem slyšela. A vůbec – chci nasušit velké množství kopřiv, protože se dají skvěle využít.

U mně to začalo – tedy ona kopřivová mánie tím, že jsem objevila na stránkách www.lifemine.cz nabídku kopřivové mouky. S údivem jsem si četla o tom, jak je tato kultivovaná kopřiva pěstována na zeolitní půdě a jak skvělé účinky pro náš organismus může mít a to v různém provedení a tedy i ve formě kopřivové mouky.

Co to může být a k čemu je to dobré a na co se může používat, vrtalo mi hlavou. Jistě, tahle kopřivová mouka, pěstovaná na zeolitní půdě v Bulharských horách Rodopy, to už je opravdu něco luxusního, víte že já na zeolit nedám dopustit..a já se rozhodla, že si mouku z kopřiv připravím sama.

Mouka z kopřiv je vyrobena z listů a vršků kopřivy no a jak všichni víme, kopřiva je bohatá na vitamíny, minerály, kyselinu pantotenovou, listy kopřivy jsou bohaté na vitamíny A, B, D, E a K, minerály a soli, kalcium, mangan, železo, draslík, zinek, magnézium a měď, kopřiva je také bohatá na chlorofyl.

Postup je jednoduchý:

Natrhejte si velké množství kopřiv a celé je usušte. Až budou suché, stáhněte ze stonků listy i květy se semínky a můžete rozdrtit, nejlépe v mlýnku. A mouka z kopřiv je hotova.

A na co můžete hotovou kopřivovou mouku použít?

Zkuste jí posypat třeba saláty, sendviče, a jiná hotová jídla anebo ji můžete přidávat do samotného vaření jako koření např. do polévek, vývarů, omelet a jiných.

Kromě mouky z kopřiv je tady ještě jeden objev – také skvělé kopřivové semínko!

Jelikož i ta semínka z kopřiv obsahují mnoho hořčíku, zinku, vlastně stejně hromadu minerálů jako celá kopřiva i tady pročišťuje celý organismus, je dobré na vlasy, nehty atd.

Proto sbírejte i samotné květy se semínky, až je natrháte, usušte je a sítkem prosejte, byste získali samotná semínka bez květů. Ta se pak mohou používat různým způsobem, např. můžete je sypat na chleba s máslem anebo přidávat do pomazánek a jistě sami najdete další skvělá využití tohoto zázraku, který nám příroda nabízí a zadarmo.

Je třeba co nejvíce využít právě v těchto dnech tento zázrak přírody pro naše zdraví.

Příspěvek od Elli

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama