Duchovní probuzení

Myslíte si, že jste duchovně probuzení?

Co vlastně znamená takové duchovní probuzení a jak poznáme, že se týká právě nás.

Existuje pro to několik způsobů, které nás nijak nebudou omezovat a lze je jednoduše aplikovat v tomto životě.

Často si lidé kladou otázku , co všecho musíme změnit, abychom se duchovně posunuli a oprostili se od všeho toho negativního, co nám život pouze komplikuje.

Ale co můžeme dělat na té lokální úrovni, když nevěříme na anděly, nejde nám meditovat, neměli jsme nikdy zážitek, či zkušenost s mimozemskou bytostí, nemáme žídného duchovního ochránce a tak nemáme jak jíti po spirituální cestě. Co pak můžeme pro své probuzení udělat?

Především je třeba býti dobrým člověkem a můžeme začít u maličkostí, drobných dobrých skutků. Takových příležitostí je všude kolem nás opravdu mnoho. Je důležité nic neočekávat, nejde o obchod a  ani soutěž. Pak by takový skutek mohl býti kontraproduktivní.

Například rozdávání dobré nálady je velmi užitečné a to nejen pro vás, ale i pro obdarovávané jedince. Až neuvěřitelné, jak působí vřelý, milý úsměv, který vás nic nestojí a můžete ho rozdávat celý den. Japonci se neustále usmívají, protože vědí, že se jim pozitivní energie vrací.

Oči jsou naše dveře do duše a tak se z nich dá mnohé ,,vyčíst“, dá se hodně poznat a je dobré, když s někým hovoříme,  věnovat upřímný pohled.

Velmi podstatnou částí podpory duchovního růstu je odpouštění. A není to jen tak, že si prostě řeknete, tak dobrá, odpouštím. Musíte mnohdy absolvovat dlouhou cestu k tomu, aby vaše odpuštění bylo opravdové. Jak to poznáte? Pokud ve vás setkání s člověkem, který vám ublížil vyvolává byť sebemenší emoce, musíte v odpuštění pokračovat až do chvíle, kdy k tomu člověku necítíte nic, nebo pociťujete pozitivní emoce, ba dokonce i duchovní lásku. Pak jste vyhráli a podařilo se vám odpustit.

Tímto získáváte pro sebe mnoho energie,  úlevy a klidu. Někomu to trvá dlouho a během procesu odpuštění musí nesčetněkrát vyslovovat nahlas  ,,odpouštím ti……. “ Pocit, který přijde jako odměna stojí zato. Není vůbec dobré pěstovat v sobě hněv, zlobu, nenávist, křivdu. To vše nám škodí a neposouvá dál do duchovního probuzení. I skutek, nebo čin dotyčného tyrana vás posunul dále, aniž byste si to možná v těch ošklivých chvílích uvědomovali. Po čase zjistíte, že je to tak.

Snažme se nenakládat si úkolů pro probuzení mnoho, protože nezvládneme dělat všechny pořádně a nakonec to vzdáme, jelikož nebudou přicházet žádné účinky. Naše cesty sebepoznání a transformace jsou různě křivolaké, ale stojí zato jimi projít, i když někdy jsou odměny velice hořké, jindy zase sladké jako med a těch stále bude přibývat.

Dobře dělá ten, co nevěří všem informacím, které se k němu dostávají a prostě analyzuje a pátrá po dalších zdrojích a alternativách. Nespokojí se jen s jedinou možností, či odpovědí a nevěří všemu, co slyší. Takový člověk dokáže rozlišovat čemu se dá věřit a čemu ne.

Pokud jsou vaše sny neuvěřitelně živé, věřte, že bytosti rozličné, které jsou mezi námi se s vámi právě prostřednictvým snů snaží komunikovat a nabízejí různé vize, symboly, indicie a návody. Vy se kolikrát probudíte a nevíte, zda to byl sen, či skutečnost. Indiáni považovali sny jako rádce pro život a budoucnost.

Člověk nesmí být otrokem vlastního ega, jinak na první místo bude vždy stavět sám sebe. Podaříli se vám osvobodit od svého ega, začnete pociťovat své vyšší já a pravdu vesmíru. Uvědomíte si vaši roli v tomto dokonalém plánu, ve kterém máme každý svoji roli.

1 komentář: „Duchovní probuzení

  • 13. 7. 2018 (9:10)
    Permalink

    Je to přesně tak, mám to z vlastní zkušenosti se synem a snachou, také mi v určité situaci hodně ublížili psychicky. Kdybych neměla blízko sebe člověka, který mi v tomto směru pomohl v tom, že jsem se dozvěděla, v jakém vztahu jsme byli v minulých životech. S ním jsem to řešila na duchovní úrovni a hodně se mi ulevilo. Syn byl vesmírem potrestán fyzicky, měl nehodu na motorce, ale vcelku to nebylo tak tragické, už se z toho hodně dostal a má přijít na návštěvu, ale zatím sám. Ale aby toho neměl málo, tak po nějaké době dostal embolii do plic a taky už je to dobré. Zasáhly vyšší síly, protože u toho byla jeho žena a zavolala záchranku. Říkala jsem si, že byl vesmírem potrestán ale jen tak, aby to zvládnul a mohl si uvědomit určité věci, doufám, že s ním budu moci promluvit a že bude přístupný alespoň trochu těmto věcem.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *