Vyzvěte velké hráče, aby přestali odebírat palmový olej od firmy Wilmar!

PŘIDEJTE SE : Skoncujte se „špinavým“ palmovým olejem

590,445 lidí po celém světě se postavilo proti „špinavému“ palmovému oleji. Pojďme dosáhnout 600,000.

Tyčinky Kit Kat, zubní pasta Colgate, dětské tělové mléko Johnson’s, kosmetika Dove, chipsy Doritos, čokoládky M&M nebo šampony Head & Shoulders.

Před deseti lety se firmy, které produkují zmíněné výrobky, zavázaly, že už nebudou odebírat palmový olej od firem, které ničí deštné pralesy.

Svůj slib nedodržely.

Stále nakupují a ve svých výrobcích používají palmový olej od firmy Wilmar. Firma Wilmar je obrovským hráčem, který má pod palcem téměř polovinu veškerého palmoolejného průmyslu. Zároveň je to jedna z nejméně ohleduplných firem. Vyšetřování Greenpeace ukázalo, že firma Wilmar stále nakupuje a přeprodává palmový olej bez ohledu na pralesní ekosystémy, ignoruje riziko obrovských lesních požárů a maskuje porušování lidských práv v Indonésii.

Palmový olej lze získávat bez dalšího ničení unikátního deštného pralesa. Firma Wilmar na to ale nehledí. Přitom je tak velká, že by mohla změnit pravidla v celém palmoolejném byznyse. Žádnou pozitivní změnu ale neudělá, dokud budou velké nadnárodní společnosti i nadále ochotně kupovat bezskrupolózně získaný palmový olej!

Vyzvěte ty největší firmy, aby přestaly nakupovat palmový olej u firmy Wilmar. Indonéský prales se nesmí stát pouhou vzpomínkou.

PODEPIŠTE PETICI :

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *