Broskve léčivé účinky – kompot a džem

Pohoda – dobrá nálada – hubnutí

Broskve příznivě spojují účinky hořčíku, niacinu a obsahu ovocného cukru. Dodají potřebnou energii a současně uvolní napětí a podpoří činnost nervového systému. Obsahují vitamín C  i vitamíny z řady B a zejména karoteny, provitamíny A, také sacharidy, hořčík, fosfor, draslík, zinek, železo a vápník.

Skrývají v sobě i velké množství niacinů, jelikož tento druh vitamínu má uklidňující účinky, zlepšuje náladu a působí blahodárně vůči stresu.

Mají nejnižší hodnoty sodíku a téměř nemají žádné zastoupení tuků, pomáhají v prevenci vysokého krevního tlaku a podporují srdeční činnost.

Postup na džem :

Broskve zbavíme slupek, vypeckujeme a pokrájíme na malé kousky. Je lepší použít hodně měkké, aby se dobře rozvařily. Dáme do hrnce a vaříme do rozvaření. Malé kousky nejsou vůbec na závadu, naopak. Nepodléváme vodou! Pak přidáme cukr na kilo broskví asi 40-50 dk cukru. Záleží na tom jak sladký džem chcete mít. Můžete přidat nakonec Pektogel = želírovací prostředek. Přidává se až na konci smíchaný s troškou cukru a po přidání se musí vařit minimálně 5 minut. Tuhost džemu vyzkoušíte tak, že kápnete lžičku džemu na talířek a počkáte až vychladne. Pokud ztuhne, je hotov. Horké plníme do čistých sklenic a uzavřeme víčky. Můžeme jen otočit víčkem dolů, nebo ve vodní lázni sterilizovat 20 minut.

 

Kompot:

Broskve zbavíme slupek a pokrájíme na čtvrtiny. Na kompot je lépe použít méně zralé broskve. Naskládáme je do čistých sklenic a zaléváme roztokem vody s cukrem. Opět záleží na tom, jak sladký kompot chceme mít, takový roztok si připravíme. Vodu přivedeme k varu a nasypeme do ní cukr. Povaříme pár minut a takto horký naléváme na broskve až po okraj sklenice. Uzavřeme a ve vodní lázni sterilizujeme 5-10 minut.

Dobrou chuť vám přeje Vesmír

Reklama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Reklama